Kuchnia Konfliktu nagrodzona za budowanie świadomości społecznej Polaków

Miłym akcentem kończy działalność na Placu Zabaw Kuchnia Konfliktu. Inicjatywa znalazła się wśród 5 zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Społeczny StartUp organizowanego przez organizację pozarządową Ashoka w Polsce.

Misją organizacji Ashoka jest budowanie społeczeństwa obywatelskiego , w którym każdy ma możliwości i wsparcie do wprowadzenia zmiany społecznej. Właśnie za wprowadzanie takiej pozytywnej zmiany nagrodę otrzymała m.in. Kuchnia Konfliktu .

- To innowatorzy społeczni zmieniają otaczającą nas rzeczywistość, na nowo definiują relacje społeczne i realnie polepszają jakość życia ludzi. Dobre pomysły mogą również na siebie zarabiać - wtedy stają się niezależne i trwałe. Piątka laureatów konkursu na innowacyjne przedsiębiorstwo społeczne "Społeczny StartUp" udowadnia, że działania zwykłych ludzi budują niezwykły kapitał społeczny kraju - brzmiało uzasadnienie decyzji jury .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak motywowano nagrodę dla Kuchni Konfliktu? - Wykorzystując potencjał osób o statusie uchodźców czy migrantów buduje świadomość społeczną Polaków , poprzez potrawy z państw objętych konfliktami zbrojnymi,

Pozostali laureaci nagrody to Teatr 21, Fundacja Łąka, Mamo Pracuj i Hospicare.

Szalejemy z radości :) - zaznaczyła na swoim Facebooku Kuchnia Konfliktu.

Kuchnia Konfliktu to miejsce łączące działalność gastronomiczną i społeczną. Mieszkańcy stolicy poznawali tu kulinaria i kulturę państw konfliktu, mając okazję do spotkań z uchodźcami i migrantami współtworzącymi projekt.

Więcej o: