Zajęcia z gwary warszawskiej i muranowska gra miejska - piknik muranowski już w ostatnią niedzielę września

To już kolejna edycja pikniku, na którym mieszkańcy Muranowa hucznie obchodzą swoje święto. Piknik to jedna z największych atrakcji na warszawskiej Woli, która z roku na rok przyciąga coraz więcej chętnych. Tegoroczna edycja będzie inna niż poprzednie, bo tym razem wyjątkowo odbędzie się na skwerze gen. "Jura" Gorzechowskiego. Jak co roku organizatorzy przygotowali wiele wyjątkowych atrakcji, w których odnajdzie się każdy, bez względu na wiek.

Piknik muranowski to impreza, która z lokalnego pikniku przekształciła się w coroczne świętowanie z dużym rozmachem. Organizatorzy przekonują ,że piknik to coś więcej niż tylko zabawa:

"Chcemy, aby słowo WSPÓLNIE nabrało nowego wymiaru. Chcemy, aby działania dla Muranowa były czymś więcej niż coroczne jego święto.".

Podczas tegorocznej edycji imprezy będzie można wziąć udział w akcji "Niech zakwitnie jesienią Ogród Sprawiedliwych". Będzie można wziąć udział w nauce origami i pomóc przy układaniu barwnych dekoracji, które wypełnią przestrzeń skweru.

Organizatorzy zachęcają do włączenia się w tworzenie muranowskiego archiwum fotografii w "Muranotece" i przynoszenie własnych zdjęć związanych z dzielnicą.

Zaplanowane są  także takie atrakcje jak: Muranowska Gra Miejska, Mikro Wystawa Muzeum, przybliżającą historie okolicy. Przewidziane są też spotkania z działaczami i aktywistami społecznymi, którzy będą podpowiadać, jak skutecznie pomagać innym i jak zmieniać otoczenie na lepsze.

Największą atrakcją pikniku będzie "Muraton" czyli bieg przez nieistniejące już ulice Muranowa. Będzie też można bezpłatnie zwiedzać Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, które objęło piknik swoim patronatem.

Przebieg Pikniku:

- 13.00  Rejestracja uczestników Muratonu i rozdanie koszulek.

- 14.00  Start Muratonu

- 15.00 - 17.00 Animacje, gry, zabawy i konkursy dla dzieci, młodzieży i dorosłych

- 15.00 - 17.00 Historyczna gra miejska na Muranowie ,wycieczki z przewodnikiem

"Zaginiony świat Muranowa", MikroWystawa o okolicy

- 17.00 - 20.00    Koncerty: The Ball, Wilcze Jagody (Noise For Refugees)

- 20.00  Projekcja filmu dokumentalnego (Dom Spotkań z Historią)

Aby wziąć udział w maratonie, należy zarejestrować się na stronie piknik.1muranow.pl .

Więcej o: