Wniosek w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz zaakceptowany przez miasto. Będzie głosowanie?

- Warszawski ratusz przeanalizował wniosek o referendum w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz. Dokument spełnia wszystkie formalne wymogi - poinformowało RMF FM. Pod wnioskiem podpisała się również prezydent. Teraz Stowarzyszenie Oburzeni musi zebrać minimum 136 tysięcy podpisów, żeby referendum się odbyło.

Jak donosi RMF FM, ratusz zatwierdził wniosek o referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. To pokłosie afery reprywatyzacyjnej. Wniosek o referendum złożyło Stowarzyszenie "Oburzeni".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Członkowie stowarzyszenia szacują, że liczba podpisów, jaką będą musieli zebrać pod dokumentem popierającym referendum, nie może być mniejsza niż 136 tysięcy. Przyznają, że zebranie podpisów nie będzie łatwe. Mają na to czas do 5 listopada.

Referendum w sprawie odwołania prezydent wspiera jednak nie tylko stowarzyszenie. Głosowania chcą posłowie Nowoczesnej, PiS, partia RAZEM czy stowarzyszenie Miasto jest Nasze. Zarówno PiS, jak i Nowoczesna nie mają jednak zamiaru pomagać "Oburzonym" w zbieraniu podpisów. Nowoczesna złożyła do rady miasta własny wniosek, w którym apeluje do ratusza, aby podjął uchwałę w sprawie referendum.

Więcej o: