Zimne poranki i wieczory, ale wciąż pogodnie! Czy tak samo będzie jeszcze w październiku?

Choć dni są coraz krótsze, ciemno robi się już przed 19:00, to lato wciąż nie chce odpuścić. Nagły spadek temperatury w niedzielę wszystkich jednak zaniepokoił - czy z krótkimi spodenkami czas się pożegnać?

Jak zauważył Krzysiek Piasecki (i zapewne większość z Was), autor fan page'a Pogoda w stolicy, jak i w okolicy, poniedziałek powitał nas pogodnym niebem i temperaturą do 7-8 stopni Celsjusza. W ciągu dnia nadal ma być jednak pogodnie, dużo słońca, a temperatura do 18-19 stopni Celsjusza. Padać nie będzie. Wiatr pozostanie słaby do umiarkowanego.

O reszcie tygodnia wypowiada się jednoznacznie - będzie chłodno! - Szczególnie rano, ale cały czas dość pogodnie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wyż, który od kilkunastu dni kształtował aurę w naszym kraju, przesunął się na wschód. Docierają do nas obecnie ośrodki niżowe, które spowodowały wyraźne ochłodzenie.

Zarówno poranki, jak i wieczory, będą już bardzo chłodne. Różnica w temperaturach między porankami a środkiem dnia może wynosić nawet 10 stopni. Średnia temperatura w ciągu dnia będzie się wahała między 15 a 18 stopni Celsjusza, wieczorami i nad ranem to zaledwie 6-8 stopni Celsjusza.

Według długoterminowych prognoz, pogodnie ma być jeszcze na początku października. Wtedy Mazowsze znajdzie się pod wpływem pogodnego wyżu. Słońca ma nie brakować nie tylko w środku kraju, ale i w pozostałych częściach Polski.

Więcej o: