Ostatnia szansa na wysłuchanie Koncertu Chopinowskiego w Łazienkach Królewskich!

57. sezon Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich dobiega końca. Ostatnie recitale pod Pomnikiem Chopina odbędą się w niedzielę, 25 września, o godz. 12.00 i 16.00. Utwory wybitnego polskiego kompozytora wykonają Maria Korecka-Soszkowska i Krzysztof Książek.

Wraz z latem kończą się również wyjątkowo popularne wśród warszawiaków spotkania z muzyką Chopina w Łazienkach Królewskich.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Do tej pory wystąpiło blisko 40 wybitnych pianistów, nie tylko z Polski, ale też Japonii, Rosji oraz Ukrainy. Są oni laureatami licznych konkursów pianistycznych oraz posiadają bogaty dorobek artystyczny. Wśród interpretatorów muzyki Chopina nie brakuje młodych wykonawców - Michała Szymanowskiego, Grzegorza Skrobińskiego, Adama Kośmieji, Tymoteusza Biesa, Aleksandry Bobrowskiej oraz Krzysztofa Książka, który zakończy tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich.

Krzysztof Książek wystąpi 25 września o godzinie 16:00. Wcześnie, o 12:00 możemy spodziewać się występu Marii Koreckiej-Soszkowskiej.

Po raz pierwszy koncerty pod Pomnikiem Chopina zorganizowano w 1959 r., wkrótce po zrekonstruowaniu pomnika wybitnego polskiego kompozytora. Od tego czasu odbywają się tam nieprzerwanie, wpisując się w kulturalny kalendarz stolicy.

Więcej o: