Jest zgoda na budowę kolejnej stacji II linii metra! "Jeszcze kilka tygodni i ruszymy pełną parą z budową"

Wojewoda mazowiecki wydał pierwszą decyzję, dotyczącą odcinka zachodniego II linii metra na Wolę. Pozwolenie na budowę obejmuje stację C6 Księcia Janusza. Metro Warszawskie podaje, że jest szansa na zakończenie inwestycji w 2019 roku. Hanna Gronkiewicz-Waltz na nakręconym przez ratusz filmie potwierdza wydanie zgody.

- Drogie warszawianki, drodzy warszawiacy, dziś otrzymałam pozwolenie na budowę stacji Księcia Janusza. To dobra wiadomość dla mieszkańców Woli, ale nie tylko (...) jestem bardzo szczęśliwa. Jeszcze kilka tygodni i ruszymy pełną parą z budową metra na Woli - mówi w krótkim filmie prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

To  pierwsze pozwolenie na budowę dla stacji C6 o roboczej nazwie Księcia Janusza. Decyzja obejmuje m.in. budowę stacji i tuneli, budowę infrastruktury technicznej i obiektów towarzyszących (np. wejść, wind, klatek schodowych), przebudowę sieci uzbrojenia terenu.

Postępowania dla pozostałych pięciu obiektów, obejmujących budowę stacji C7 Młynów, C8 Płocka oraz tunel D7 Księcia Janusza - Młynów, D8 Młynów - Płocka oraz D9 Płocka - Rondo Daszyńskiego, już trwają.

Kolejnych pozytywnych decyzji można spodziewać się już niebawem. Gdy zostaną wydane wszystkie pozwolenia, miasto będzie mogło podpisać umowę z wykonawcą na prace. Wykonawca (firma Goulermak) będzie miał 38 miesięcy na prace. Jest szansa, że skończoną się one jeszcze w 2019 roku.

Więcej o: