Dzięki tej aplikacji znajdziesz wolne miejsce parkingowe w centrum miasta!

Właśnie rozpoczęły się testy Systemu Informacji Parkingowej. - Czujniki i kamery działają już na dwóch dużych parkingach w mieście. Pojawiła się także specjalna aplikacja mobilna, która pomoże znaleźć wolne miejsce postojowe w centrum. Aby ją przetestować wystarczy kilka kliknięć.

System Informacji Parkingowej ma kontrolować poziom zapełnienia miejsc postojowych i w prosty sposób przekazywać taką informację kierowcom.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sprawdzane są dwa różne rozwiązania. Pierwsze wykorzystuje bezprzewodowe czujniki montowane bezpośrednio w nawierzchni miejsc parkingowych. Właśnie takie czujniki pojawiły się na parkingu na pl. Konstytucji. Z kolei na parkingu przed Dworcem Centralnym (od strony ul. E. Plater) zajętość miejsc monitorują kamery wideo zainstalowane na jednej z latarń.

AplikacjaAplikacja ZDM ZDM

Każdy może już się przekonać, jak działa aplikacja. - Wolne miejsca postojowe wskazuje aplikacja mobilna SmartParking Warszawa. Aplikację można ściągnąć na swoje urządzenie mobilne i przetestować (w fazie testów na urządzenia z systemem Android) - informuje ZDM.

AplikacjaAplikacja ZDM ZDM

Korzystanie z niej, jak pisze, jest bardzo proste. - Po uruchomieniu aplikacji pojawia się mapa miasta, z widoczną liczbą wolnych miejsc postojowych (w kółku). Aby wyświetlić poszczególne parkingi, należy kliknąć na kółko z liczbą wolnych miejsc. Teraz możemy już wybrać interesujący nas parking i sprawdzić dokładną lokalizację wolnego miejsca postojowego - tłumaczy.

Testy całego prowadzi firma Comarch Polska S.A., wybrana w przetargu na pilotażowe uruchomienie i obsługę takiego systemu na terenie warszawskiej Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Więcej o: