Powrót Kercelaka na ulicę Chłodną. O istnieniu słynnego bazaru przypomni impreza

Już w sobotę, 17 września na ul. Chłodnej, odbędzie się coroczna wolska impreza - Kercelak 2016. Na scenie wystąpi Marcin Wyrostek i Sylwia Grzeszczak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sobotę przy Chłodnej stanie scena, na której od godz. 12 do 21.30 będą odbywały się koncerty, pokazy i konkursy. Na ulicy zaś pojawią się  stare samochody, które na co dzień można zobaczyć już jedynie w muzeum.

- Oprócz tradycyjnego jarmarku handlowego powstanie miasteczko zdrowia, a dla najmłodszych stworzona zostanie specjalna strefa zabaw - mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

Na terenie imprezy ustawiona będzie również specjalna fotobudka , w której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Inną atrakcją będą warsztaty z sitodruku .

 

Ponadto od godz. 12 do 17 otwarte będą obie placówki przy ul. Chłodnej 11: wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 91 oraz Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 46. Pracownicy będą zbierać i skanować od mieszkańców zdjęcia mające wzbogacić Cyfrowe Archiwum Wolskich Regionaliów - dla darczyńców przewidziane są upominki.

 

W programie również "Poczta Polowa w czasie Powstania Warszawskiego" - spotkanie z Tadeuszem Różyckim, uczestnikiem Powstania Warszawskiego , autorem książki "O sobie i nie tylko". Od godz. 14 autor będzie podpisywał swoją książkę przed namiotami biblioteki, które rozstawione będą na ul. Chłodnej.

PROGRAM

godz. 12 - Teatrzyk dla dzieci - "Pan Toti i zaczarowany grzebień "

godz. 13 - Występ młodych artystów z wolskich szkół

godz. 15 - Kapela Praska

godz. 16 - Big Bit

godz. 17 - Kabaret Ławeczka (aktorzy serialu "Ranczo ")

godz. 18 - Warszawska Orkiestra Sentymentalna

godz. 19 - Marcin Wyrostek

godz. 20 - Sylwia Grzeszczak

Kercelak w Warszawie. Stragan z rowerami i częściami zamiennymi.Kercelak w Warszawie. Stragan z rowerami i częściami zamiennymi. fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Przedwojenny Kercelak działał od 1867 do 1947 roku. Rozpoczynał się w rejonie ul. Chłodnej i Towarowej i dochodził do Ogrodowej. W czasie II wojny światowej Kercelak był miejscem handlu żywnością i nielegalnymi towarami (m.in. fałszywymi kenkartami i bronią). Sprzedawano tam również rzeczy pochodzące z pobliskiego getta. 2 września 1942 podczas jednego z radzieckich nalotów na Warszawę spłonęło ok. 1000 straganów i kramów.

Więcej o: