Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny nawołuje do zawalczenia o godność, zdrowie i życie kobiet. W niedzielę demonstracja

Temat walki kobiet o swoje prawa nie cichnie, bo też i rządzący nurzają się w tej materii w absurdzie. 18 września, pięć minut przed południem, Warszawianki po raz kolejny upomną się o swą podmiotowość.

Organizatorki ( Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny ) przypominają o drakońskim projekcie prawa Stop Aborcji , który został złożony w Sejmie. Jest to projekt który zakazuje przerywania ciąży także wtedy, gdy stanowi ona skutek gwałtu lub kazirodztwa , nakazuje jej utrzymanie także, gdy zagraża zdrowiu i życiu kobiety oraz każe rodzić nawet, gdy rozwijający się płód ma ciężkie wady prenatalne . Summa summarum: skazuje kobiety na karę pozbawienia wolności za dokonanie wyboru zgodnego z ich sumieniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przybyłe osoby wyrażą swą obecnością sprzeciw wobec negowania prawa do decydowania o swym życiu i zdrowiu. Organizatorki podkreślają, że kobiece zdrowie i życie nie może być polem walk politycznych, nawołują do wspólnej walki o ratowanie kobiet.

Demonstrację wspierają organizację pozarządowe i inicjatywy nieformalne (m.in. Akcja Demokracja, Amnesty International Poland, Dziewuchy Dziewuchom, Partia Zieloni), a także 215 tysięcy osób, które podpisami poparły projekt Ratujmy Kobiety.

Symbolem akcji jest wieszak, narzędzie pokątnych, samodzielnych aborcji dokonywanych przez zdesperowane kobiety.

Protest rozpocznie się pod Sejmem i potrwa 2 godziny.

Więcej o: