Zwycięzca konkursu chopinowskiego przyjedzie do Warszawy!

W październiku do Polski przyjedzie Yundi - jeden z najbardziej rozchwytywanych pianistów na świecie. Zaprezentuje dwa arcydzieła literatury pianistycznej. W listopadzie wystąpi z kolei Kate Lui, laureatka zeszłorocznego konkursu chopinowskiego.

Yundi rozpoczął karierę pianistyczną od spektakularnego zwycięstwa podczas XIV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w 2000 roku. Osiemnastoletni pianista stał się jednym z najbardziej rozchwytywanych artystów na świecie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas dwóch wyjątkowych koncertów w Filharmonii Narodowej Yundi zaprezentuje dwa arcydzieła literatury pianistycznej - I Koncert fortepianowy e-moll op. 11 Fryderyka Chopina oraz V Koncert fortepianowy Es-dur op. 73 Ludwiga van Beethovena. Orkiestrę Filharmonii Narodowej poprowadzi Michał Dworzyński.

Yundi wystapi 7 i 8 października. Z kolei w listopadzie do Warszawy przyjedzie kolejna laureatka konkursu Chopinowskiego - Kate Liu. Kate brała udział w konkursie w 2015 roku. Wystąpi 25 i 26 listopada. Zagra m.in. III Koncert fortepianowy C-dur op. 26 Prokofiewa oraz Evening prayers na 8 głosów altowych i orkiestrę kameralną Gijii Kanczeli.

Ceny biletów: 50, 60, 80, 90, 100 zł.

Więcej o: