Jak wygląda Festiwal Nauki od kuchni? Możecie zobaczyć, bo Kopernik wpuści za kulisy

Jak co roku Centrum Nauki Kopernik bierze udział w Festiwalu Nauki organizowanym przez Uniwersytet Warszawski. Szykujcie się na prawdziwie smakowitą naukową ucztę: będą lekcje festiwalowe dla uczniów, a także dostępne dla wszystkich oglądanie wystaw Kopernika od kuchni i wizyta w planetarium.

Wystawy Centrum Nauki Kopernik "od kuchni"

Podczas tego cyklu dowiemy się, jak powstają nowe wystawy w Centrum. Zaobserwujemy, jak pracownicy dbają o eksponaty, ażeby te służyły milionowi zwiedzających rocznie. By interaktywne ekspozycje Kopernika należycie spełniały funkcję, z której słyną, czyli w prostu sposób objaśniały zrozumienie świata, muszą być dobrze przemyślane, zaprojektowane, zbudowane. Podczas kameralnego spotkania, które odbędzie się w dniu standardowo niedostępnym dla zwiedzających. opowie o tym zespół odpowiedzialny za tworzenie i działanie wystaw. Centrum zachęca do podpatrzenia, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami budynku.

Terminy:

Poniedziałek 26 wrześni a, godziny: 15.00 i 16.00 . Czas trwania: 30 minut.

Obowiązuje rezerwacja mailowa (festiwalnauki@kopernik.org.pl), ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jedna osoba może zarezerwować najwyżej dwie wejściówki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nierówno pod kopułą

Uczestnicy pokazu "Nierówno pod kopułą" uzyskają odpowiedzi na pytania takie, jak czym różni się obserwatorium astronomiczne od planetarium, czy jak powstają obrazy nieba, planet i gwiazdozbiorów pod kopułą planetarium Centrum Nauki Kopernik, czyli Niebie Kopernika. Ponadto prezenterzy Nieba Kopernika pokażą planetarium od środka i zdradzą kulisy swej pracy. Rozpędzą też przybyłych do ogromnej prędkości (bez wstawania z foteli) i zaprezentują zakamarki Drogi Mlecznej.

Termin:

Wtorek, 27 września o 18.00 . Czas trwania: 60 minut.

Tu również obowiązują zapisy mailowe (festiwalnauki@kopernik.org.pl) a liczba miejsc jest ograniczona.

Lepiej nie czekać i dokonać rezerwacji już dziś, bo wydarzenia w Koperniku cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem Warszawiaków.

Więcej o: