I ty możesz zostać Żołnierzem Wyklętym, czyli nowy Escape Room w Warszawie

Escape Room'y cieszą się w Warszawie niesłabnącą popularnością. Fanów tej opartej na łamigłówkach rozrywki ucieszy wiadomość, że niebawem stolica wzbogaci się o kolejny. Tym razem tematyka będzie dość nietypowa, jeśli o ten rodzaj zabawy chodzi.

Dla niezorientowanych: idea jest prosta. Razem ze znajomymi, na własne życzenie i ku swojej uciesze, zostajecie zamknięci w pokoju, z którego musicie wydostać się rozwiązując szereg, często niełatwych i skomplikowanych zagadek. Żeby było jeszcze trudniej, zwykle macie na to nie więcej niż godzinę. Śmiechu przy tym co niemiara.

Były już ucieczki z gabinetu szalonego naukowca, komnaty rodem z "Gry o tron" czy statku kosmicznego w klimacie Gwiezdnych Wojen. Tymczasem Instytut Pamięci Narodowej szykuje coś, czego jeszcze nie było. Instytut właśnie podpisał umowę z Room Escape Warszawa na realizację edukacyjnego pokoju zagadek nawiązującego do historii Żołnierzy Wyklętych . Gra jeszcze w tym roku wzbogaci ofertę edukacyjną Przystanku Historia .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gracze przeniesieni zostaną do Polski drugiej połowy lat czterdziestych i wcielą w Żołnierzy Niezłomnych stawiających opór sowieckiej okupacji. Zadanie do wykonania będzie polegało na odbiciu więźnia. Przy okazji uczestnicy zabawy poznają bohaterów podziemia niepodległościowego oraz realia życia w czasach stalinowskich.

Jak udało nam się ustalić w Instytucie Pamięci Narodowej, pokój, po grudniowych testach, zostanie oddany do użytku zainteresowanych graczy przed świętami. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do młodzieży, ale nie tylko - z oferty będzie mógł skorzystać każdy.

Grający zdobędą wiedzę dotyczącą Żołnierzy Wyklętych, która umożliwi im rozwiązanie zagadek i wykonanie zadań. Do dyspozycji będą mieli repliki historycznych przedmiotów, jednak w przestrzeni znajdzie się również oryginał: drzwi do celi z więzienia w Pułtusku, rozbitego 25 listopada 1946 roku przez oddział Stanisława Łaneckiego "Przelotnego". - Nasz pokój będzie pokojem wyjątkowym - podkreśla koordynator projektu Karol Madaj.

Więcej o: