Centrum miasta może zostać sparaliżowane. Powód: cena jabłek

Narzekają na ceny skupu jabłek i bierną postawę rządu w tej kwestii. Sadownicy zaprotestują dziś w Warszawie. W centrum miasta należy liczyć się ze sporymi utrudnieniami w ruchu.

Protest rozpocznie się o 10.00 pod Belwederem . Jednym z punktów zapalnych jest fakt, iż sadownicy otrzymują nieraz w punktach skupu nawet mniej niż 15 groszy za kilogram. To najniższa do tej pory cena oferowana za jabłka od czasu wprowadzenia rosyjskiego embarga. Nie pokrywa nawet kosztów produkcji. W ramach protestu zawieszono już częściowo zbiory owoców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przemarsz protestujących odbędzie się na następującej trasie :

Al. Ujazdowskie - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - Ministerstwo Spraw Zagranicznych - al. Szucha - Al. Ujazdowskie - pl. Trzech Krzyży - Ministerstwo Rozwoju - Nowy Świat - Świętokrzyska - Ministerstwo Finansów - Świętokrzyska - Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej - Świętokrzyska - Marszałkowska - Wspólna - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

W przypadku braku możliwości przejazdu powyższymi ulicami pojazdy ZTM zostaną skierowane na trasy objazdowe najbliższymi przejezdnymi.

Więcej o: