Piknik ma być przede wszystkim okazją do wspomnień . Wspominać będziemy wiele - dziś już powszechnie zapomnianych - aktywności. Co jadło się w Warszawie po wojnie, jakie były najpopularniejsze zabawki oraz gry i zabawy dzieci i młodzieży w szarej rzeczywistości odbudowywanej stolicy, jak wyglądała Warszawa w porównaniu z dzisiejszym krajobrazem - dpowiedzi dostarczy piknik. Zorganizowany będzie wokół trzech, odwołujących się do różnych zmysłów, warsztatów: Smaki Mojej Młodości , Dźwięki Mojej Młodości i Obrazy Mojej Młodości . We wszystkie warsztaty zaangażowani są Seniorzy , którzy podzielą się z uczestnikami opowieściami z lat swej młodości. Przybliżą je też w sposób praktyczny.
W programie także quizy dla najmłodszych i nieco starszych Warszawiaków (wykonując zadanie zdobędziesz "kartkę żywnościową", dzięki której spróbujesz warszawskich potraw), własnoręczne przygotowywanie zabawek , wspólne tworzenie mapy Warszawy z jej dawnych i obecnych zdjęć. A także śpiewanie warszawskich szlagierów z zespołem Cała Praga Śpiewa (organizatorzy zapewniają śpiewniki).
Spotykamy się w Parku Sowińskiego , wejście od skrzyżowania Wolskiej i Elekcyjnej , wydarzenie potrwa od 13.00 do 17.00 .
Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas
W trakcie pikniku Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu M.St. Warszawy zaprosi do plenerowego Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora , w którym doradcy cyfrowi udzielą Seniorom porad dotyczących obsługi tabletów i smartfonów . Osoby w wieku 60+ będą mogły zapisać się na bezpłatne kursy komputerowe na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym, jak również uzyskać informacje na temat tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Seniora, który odbędzie się w dniach 26 września - 2 października.