"Zupa nic", gra w klasy i opowieści o dawnej Warszawie. Międzypokoleniowy piknik "Warszawa - moja młodość"

Lubicie biesiadować przy stole, tocząc rozmowy i wysłuchując historii o dawnej Warszawie? Słyszeliście o grze w klasy, zabawie z fajerką i pogrzebaczem? Wiecie, co to "zupa nic" albo "schabowy" z mortadeli? Jeśli nie wiecie, możecie się dowiedzieć, jeśli zaś wiecie, pewnie z chęcią sobie przypomnicie. Okazją ku temu będzie 10 września i międzypokoleniowy piknik "Warszawa - moja młodość", wydarzenie finałowe projektu Aktywne Miasto Seniora.

Piknik ma być przede wszystkim okazją do wspomnień . Wspominać będziemy wiele - dziś już powszechnie zapomnianych - aktywności. Co jadło się w Warszawie po wojnie, jakie były najpopularniejsze zabawki oraz gry i zabawy dzieci i młodzieży w szarej rzeczywistości odbudowywanej stolicy, jak wyglądała Warszawa w porównaniu z dzisiejszym krajobrazem - dpowiedzi dostarczy piknik. Zorganizowany będzie wokół trzech, odwołujących się do różnych zmysłów, warsztatów: Smaki Mojej Młodości , Dźwięki Mojej Młodości i Obrazy Mojej Młodości . We wszystkie warsztaty zaangażowani są Seniorzy , którzy podzielą się z uczestnikami opowieściami z lat swej młodości. Przybliżą je też w sposób praktyczny.

W programie także quizy dla najmłodszych i nieco starszych Warszawiaków (wykonując zadanie zdobędziesz "kartkę żywnościową", dzięki której spróbujesz warszawskich potraw), własnoręczne przygotowywanie zabawek , wspólne tworzenie mapy Warszawy z jej dawnych i obecnych zdjęć. A także śpiewanie warszawskich szlagierów z zespołem Cała Praga Śpiewa (organizatorzy zapewniają śpiewniki).

Spotykamy się w Parku Sowińskiego , wejście od skrzyżowania Wolskiej i Elekcyjnej , wydarzenie potrwa od 13.00 do 17.00 .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W trakcie pikniku Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu M.St. Warszawy zaprosi do plenerowego Punktu Cyfrowego Wsparcia Seniora , w którym doradcy cyfrowi udzielą Seniorom porad dotyczących obsługi tabletów i smartfonów . Osoby w wieku 60+ będą mogły zapisać się na bezpłatne kursy komputerowe na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym, jak również uzyskać informacje na temat tegorocznego Warszawskiego Tygodnia Seniora, który odbędzie się w dniach 26 września - 2 października.

Więcej o: