Oswój swoje porażki. Festiwal Porażek na Placu Defilad

O swoich porażkach chcielibyśmy zapomnieć jak najszybciej. Gorzej, gdy zapomnieć o sobie nie pozwalają i dręczą, podskubując niemiłosiernie ego. Takie doskwierające pamiątki po klęskach najlepiej jest oswoić. Czy istnieje na to metoda? Owszem, oferują ją organizatorzy Festiwalu Porażek na Placu Defilad.

Otóż o porażkach należy mówić głośno. Festiwal Porażek , zapewniając bezpieczną przestrzeń, ma służyć oswojeniu ich poprzez wyeksponowanie. Organizatorzy nie zamierzają przekonywać nas, że klęski przekuć można w sukcesy. Zamiast tego pokażą, jak o nich rozmawiać, uświadomią co dają i dlaczego warto się nimi dzielić. Jednym z głównych tematów będzie wpływ porażek na kształt Warszawy. Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" i projekt Plac Defilad przeanalizują niefortunne działania społeczno-kulturalne dla stolicy. O swoich niepowodzeniach opowiedzą aktywiści, ludzie kultury. Uczestnicy końcowej debaty zastanowią się, jak wyglądałaby Warszawy otwarta na porażkę. Wystąpi też Marcin Masecki, pianista jazzowy.

Festiwal Porażek odbędzie się 19 września o godzinie 17:30 na Placu Defilad . Wstęp wolny .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Program wydarzenia:

17:30 - 19:00

Przeskocz porażkę i idź dalej!

Otwarte konsultacje nieudanych inicjatyw i projektów społeczno-kulturalnych. Animatorzy i praktycy z Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę" i Sieci Latających Animatorów i Socjologów Kultury zapraszają na indywidualne sesje, podczas których będzie możliwość skonsultowania swoich pomysłów i poszukania przyczyny, dlaczego nie wyszło. Zgłoszenia z tytułem: "Przeskocz porażkę": festiwal.porazek@e.org.pl

19:00 - 20:00

Wieczór porażek

Aktywiści, ludzie kultury, animatorzy, twórcy projektów kulturalnych i startupów dla Warszawy opowiadają o swoich niepowodzeniach zawodowych. Odkryją swoje porażki, pokazując, dlaczego warto głośno mówić o błędach. Posłuchacie m.in Krzysztofa Mikołajewskiego, Bogny Świątkowskiej (Bęc Zmiana), Przemka Paska (Ja Wisła).

20:00 - 20:15

Koncert: Marcin Masecki

20.15

Otwarta debata

Zapraszamy do dyskusji o tym, czy i jak możemy włączyć porażkę w strategię działań społeczno-kulturalnych i rozwój Warszawy. Jak wyglądałaby Warszawa otwarta na porażkę? Czy marzenie o legalnej porażce może się zrealizować? Odkrywamy karty. Rozmawiamy nie tylko o mocnych, ale i słabych stronach działań. Co ta zmiana przyniesie? W debacie wezmą udział: Andrzej Leder, Joanna Kubicka, Marcin Wojdat. Prowadzenie: Agata Kowalska.

Więcej o: