Wyniki sondażu poparcia dla Hanny Gronkiewicz-Waltz mogą zaskakiwać. Prezydent Warszawy nie traci poparcia

Mogłoby się wydawać, że po ostatnich aferach związanych z reprywatyzacją, słupki poparcia dla Hanny Gronkiewicz-Waltz polecą na łeb na szyję. Tymczasem nic z tych rzeczy.

Jak informuje ratusz, aż 60% mieszkańców stolicy docenia fakt sprawnego zarządzania miastem przez panią prezydent. Wskazują na to wyniki badania zrealizowanego na początku września bieżącego roku na reprezentatywnej próbie Warszawiaków. Tyle właśnie procent osób zamieszkujących Warszawę w wieku od 15 lat wzwyż uważa, że Hanna Gronkiewicz-Walz jest dobrym gospodarzem i sprawnie zarządza miastem. Odmiennego zdania jest 28% osób. 12% badanych nie ma w tej kwestii zdania.

Ponad połowa (55%) sądzi, że Prezydent Warszawy nie powinna podawać się do dymisji. Natomiast za dymisją opowiedziało się 30%, a 15% badanych nie miało opinii w tej sprawie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że przeważająca większość mieszkańców stolicy (93%) słyszała o wspomnianych problemach związanych z reprywatyzacją miasta, a wręcz 30% deklaruje, że specjalnie śledzi wiadomości poświęcone tej kwestii. 40% interesuje się sprawą tylko trochę, zaś 23% w bardzo małym stopniu.

Badanie zostało zrealizowane techniką CATI na reprezentatywnej próbie mieszkańców Warszawy w wieku 15 lat i więcej w dniach 2-5 września 2016 r. Liczebność próby wyniosła n=802. Wykonawcą badania była agencja badawcza Danae Sp. z o.o.

Więcej o: