Obcokrajowcy śniący sen o Warszawie mają już 120 tys. wyświetleń

"Sen o Warszawie" Niemena od dawna zajmuje najwyższe miejsca na listach piosenek warszawskich. Gdyby spytać przypadkowe osoby "Jaki utwór przychodzi ci do głowy, gdy myślisz: Warszawa?", z dużą dozą prawdopodobieństwa można założyć, że padnie właśnie ten tytuł. Dużo już było wariacji na jej temat. Przebojem mijającego lata okazała się wersja w wykonaniu obcokrajowców.

Film ma już ponad 120 tysięcy wyświetleń na YouTube, wisi pod nim masa pochlebnym komentarzy. Zrealizowany został przez Fundację Instytut Innowacji na podstawie pomysłu 14-letniego Teo Grynberga, zwyciężył w konkursie "Młodzi o Warszawie". Konkurs, organizowany przez wspomniany Instytut, skierowany jest do młodych marzących o pracy aktora lub reżysera. Uczestnicy przesyłają pomysł na scenariusz na film krótkometrażowy (maksymalnie 3 minuty) dotyczący Warszawy.

Jak podkreślają organizatorzy, jego przekaz powinien być pozytywny i humorystyczny. Autorzy 15 najlepszych prac biorą udział w warsztatach filmowych z udziałem profesjonalnych aktorów, a 3 najlepsze scenariusze zostają zrealizowane przez profesjonalną ekipę filmową. Cele konkursu to rozwój kreatywności młodych oraz ukazanie Warszawy jako miejsca, w którym warto mieszkać, miejsca dającego dużo możliwości samorealizacji oraz aktywnego spędzania wolnego czasu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Taką właśnie drogę przeszedł pomysł Teo Grynberga, wybrany jako najlepszy spośród 200 pozostałych propozycji. W jego wersji odczytania piosenki Niemena uczucie do Warszawy deklarują obcokrajowcy. Pojawiają się między innymi prezenterka telewizyjna Omena Mensaah, wolontariuszka z Hiszpanii Miriam del Hoyo i kompozytor Pako Sarr z zespołem. Posłuchajcie, popatrzcie i spróbujcie się nie uśmiechnąć.

 
Więcej o: