Ulica Gilarska, Batorego i Chrościckiego. Tu powstaną nowe drogi rowerowe!

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na budowę dróg dla rowerów na ulicach Batorego i Chrościckiego oraz remont trasy wzdłuż ul. Gilarskiej. Pojawią się też nowe drzewa i krzewy róż. Wszystkie trzy inwestycje mają zostać zakończone do połowy grudnia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Batorego Droga dla rowerów na ul. Batorego zostanie wybudowana na odcinku od ul. Wiśniowej do al. Niepodległości . Połączy istniejący odcinek drogi dla rowerów na Batorego z tą wzdłuż al. Niepodległości. Inwestycja jest częścią projektu "Stary Mokotów - chodniki wolne od rowerów" realizowanego w ramach budżetu partycypacyjnego.

Parkowanie na tym odcinku zostanie przeniesione do zatok prostopadłych wydzielonych na jezdni. N a odcinku ok. 300 m zasadzony zostanie 5 nowych drzew i ponad 2,5 tys. krzewów (tawuły , róże i ligustry ).

Chrościckiego Ta inwestycja również jest pokłosiem budżetu partycypacyjnego. W jego pierwszej edycji mieszkańcy Włoch wybrali pomysł polegający na opracowaniu dokumentacji projektowej dla budowy drogi dla rowerów w szerokim pasie zieleni wzdłuż ul. Chrościckiego. Aby mieszkańcy mogli skorzystać z nowej trasy ZDM zwrócił się do Rady Warszawy o środki na realizację inwestycji. Dzięki decyzji radnych, nowa trasa powstanie tej jesieni.

Budowa obejmuje odcinek od ul. 4 Czerwca 1989 r. (gdzie łączy się z istniejącymi drogami dla rowerów) do ul. Łuki Wielkie (gdzie możliwe będzie włączenie się do ruchu lub wjazd do parku).

Gilarska Projekt zakłada remont drogi dla rowerów wzdłuż ul. Gilarskiej i jej połączenie z ciągiem rowerowym i spacerowym wzdłuż Kanału Drewnowskiego . Droga rowerowa na całej długości zostanie wykonana z asfaltu. Tam, gdzie dziś urywa się ślepo, powstanie przejazd rowerowy łączący ją z ciągiem spacerowym po drugiej stronie ulicy.

źródło: Zarząd Dróg Miejskich

Więcej o: