Święto Wisły 2016. Parada motorówek i szanty śpiewane przez niewidomych żeglarzy

Święto Wisły już 10 września. Hasłem przewodnim w tym roku jest Wisła - Żywioł Warszawy. Pamiętajcie też, że jeszcze przez dwa tygodnie trwa plebiscyt "10 Skarbów Wisły". Nominowanych jest 10 miejsc. Wybierzcie to, które lubicie najbardziej!

10 SKARBÓW WISŁY: LISTA NOMINOWANYCH MIEJSC

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Atrakcje zaplanowane na Święto Wisły rozpoczną warsztaty w Przylądku Miami Wars. Karol Szurdak - stały bywalec Bieszczad, znawca botaniki i autor bloga "Etnobotanika w praktyce" - opowie o jadalnej florze nadwiślanych terenów oraz zdradzi, gdzie dokładnie jej szukać. Ugotuje także najsmaczniejsze "dzikie" potrawy .

Widowiskowym elementem obchodów, o godz. 16, będzie pokaz River Sprint , czyli wyścig najszybszych motorówek. O godz. 20 rozpocznie się fireshow - artystyczny pokaz tancerzy z ogniem . Całość dopełni parada oświetlonych motorówek, łódek i katamaranów, które przepłyną odcinek od mostu Poniatowskiego do Portu Czerniakowskiego.

Celebrowanie Święta Wisły zakończy wieczorna impreza taneczna połączona z ogniskiem w Przylądku Miami Wars na Cyplu Czerniakowskim. Szanty śpiewać będą niewidomi żeglarze z zespołu Ślepa Kura .

Ponadto przez cały dzień odbywać się będą wydarzenia towarzyszące, m.in. atrakcje sportowe oraz dla dzieci organizowane przez plażowych, a także spływy kajakowe . 10 września odbędzie się także doroczny Bieg Wisły .

***

Trwa głosowanie w plebiscycie "Skarby Wisły" . Nominowanych jest 10 miejsc. Wybierz to, które lubisz najbardziej. Głosowanie w akcji współorganizowanej przez Infobarke W RAMACH KAMPANII DZIELNICA WISŁA potrwa do 20 września . Zachęcamy do udziału! Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody, m.in. maty do ćwiczeń od Dzielnica Wisła i rejs InfoBarką .

Więcej o: