To już ostatni koncert "Chopin na Krakowskim Przedmieściu"!

Od lipca mogliśmy cieszyć się plenerowymi koncertami inspirowanych kunsztem muzycznym Fryderyka Chopina. W ramach wydarzenia Warszawa Jest Trendy, w sobotę odbędzie się koncert kończący cykl "Chopin na Krakowskim Przedmieściu".

Podczas finałowego wydarzenia goście usłyszą Chopina przede wszystkim w aranżacjach jazzowych. Wśród artystów znajdą się młodzi i obiecujący pianiści oraz czołowi i od dawna uznawani w Polsce i zagranicą przedstawiciele polskiej sceny jazzowej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W programie:

- plac przed kolumną Zygmunta, godz. 14.30-15.00 - p rzed koncertem, odbędzie się spektakl taneczny oparty na elementach tańca współczesnego. Choreografia stworzona przez Karolinę Kroczak jest ściśle powiązana z muzyką Chopina: z jej charakterem oraz ładunkiem emocjonalnym zawartym w poszczególnych frazach, a nawet motywach.

- mała scena przy kolumnie Zygmunta: 15.00-17.00 - Paweł Pawlik zagra klasycznie kompozycje Chopina - duża scena na skwerze Hoovera 17.00-17.45 - Julia Singalewicz-Sobczak zagra klasycznie kompozycje Chopina 17.50-18.45 - Włodek Pawlik solo z projektem "Chopin według Pawlika" 18.50-19.45 - Paweł Tomaszewski Quartet z projektem "Chopin into the future" 19.50-20.45 - Piotr Wyleżoł Trio z projektem "My Polish heart" 20.55-22.00 - Andrzej Olejniczak Quartet z projektem "Chopin by Jan Jarczyk"

Więcej o: