Na Mokotowie znaleziono kamaleona jemeńskiego! "Na 90. proc komuś uciekł"

1 września Eko Patrol odłowił na Mokotowie, przy ulicy Żaglowej, egzotyczne zwierzę. - To najprawdopodobniej kameleon jemeński, samica z jajeczkami. Siedział na krzaku - poinformował metrowarszawa.pl Piotr Mostowski z Eko Patrolu.

Egzotyczne zwierzę zauważyli mieszkańcy pobliskiego bloku. - Przed naszym blokiem siedzi na krzaku dziwna jaszczurka. Nie wiemy co to jest - takie zgłoszenie odebrali strażnicy miejscy w czwartek po południu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

We wskazane miejsce pojechali funkcjonariusze Eko Patrolu. - To prawdopodobnie kameleon jemeński, samica z jajeczkami. Dwóch funckjonariuszy odłowiło zwierzę i zawiozło do ośrodka Cites w Warszawski ZOO - poinformował Piotr Mostowski z Eko Patrolu.

Ośrodek Cites w Warszawie to jeden z najprężniej działających ośrodków tego typu w Polsce. - Tutaj trafiają zwierzęta z przemytu oraz zwierzęta egzotyczne - informuje Mostowski. Jak dodaje, jeżeli okaże się, że kamaleon ma właściciela, ten będzie mógł zgłosić się po zgubę do Warszawskiego ZOO. - Najprawdopodobniej zwierzę uciekło jakiemuś hodowcy. Po okazaniu odpowiednich dokumentów, jak m.in. dokumentu stwierdzającego legalność pochodzenia oraz legalność zakupu, zwierzę będzie mogło zostać wydane właścicielowi - dodaje.

Więcej o: