Z pl. Narutowicza wyruszy w niedzielę wyjątkowy psi tramwaj!

Już 4 września o godz. 13:00 z pl. Narutowicza odjedzie wyjątkowy tramwaj. Podczas godzinnej przejażdżki rodzice z dziećmi będą mogli dowiedzieć się, jak obchodzić się należycie z najlepszymi przyjaciółmi człowieka.

Niemal godzinę edukacyjnej rozrywki zapewni pasażerom ekipa ze Schroniska na Paluchu. Trzech wolontariuszy z pomocą dwóch psów pokaże, jak postępować z tymi czworonogami tak, by wszyscy - i pies, i człowiek - byli zadowoleni. Wolontariusze wytłumaczą, jak rozumieć należy zachowania psów, z czym wiąże się ich posiadanie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Akcji przyświeca hasło: "Mamo, tato, chcę mieć psa!". Często niestety chęć posiadania psa to tylko chwilowy kaprys - mnóstwo takich kaprysów czeka teraz w Paluchu na właścicieli, którzy potraktują je poważnie. Edukacyjna przejażdżka ma na celu uświadomienie, że w ten sposób psów traktować nie wolno, bo decyzja o zaopiekowaniu się "Burkiem" czy "Reksem" to wielka frajda, ale i odpowiedzialność na lata.

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli schroniska, utrwaleniu psich informacji służyć będzie gra planszowa, specjalnie na tę okazję zaprojektowana. Tramwaj wyruszy z placu Narutowicza w sobotę o 13.00.

Więcej o: