Inwestycja deweloperska przesłoni ulubiony mural mieszkańców Pragi

Choć wzbudza pozytywne emocje przechodniów i mieszkańców, niebawem przestanie być widoczny. Mural "Kocham Pragę" autorstwa Tomasza Biernata zostanie zasłonięty na skutek przebudowy sąsiedniej działki przez dewelopera.

Mural zdążył się już zadomowić: zdobi ścianę budynku przy ulicy Stalowej 25 od końca roku 2013. Wyłoniony został w konkursie zorganizowanym przez praski dom kultury. Niebawem jednak zasłoni go nowa inwestycja mieszkaniowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jedna z mieszkanek ulicy Stalowej mówi: - Uważam, że jest to najpiękniejsza ulica w Warszawie. Ja, moi sąsiedzi, moi znajomi mieszkający na Pradze jesteśmy przywiązani do tego muralu, bo wszyscy jesteśmy zakochani w Pradze. Naprawdę szkoda będzie, jeśli zniknie. Niewiele mamy tego typu murali w naszej dzielnicy.

Mural 'Kocham Pragę' na ulicy StalowejMural "Kocham Pragę" na ulicy Stalowej http://puszka.waw.pl/kocham_prage-projekt-pl-4185.html http://puszka.waw.pl/kocham_prage-projekt-pl-4185.html

Rzeczniczka prasowa dzielnicy Praga Północ Barbara Domańska potwierdza, że proces inwestycyjny ruszył a dzielnica nie planuje odtworzenia muralu w innym miejscu.

Więcej o: