Wielka żółta kaczka już w weekend będzie pływać po Wiśle! O co chodzi? Wyjaśniamy!

Wielka żółta kaczka, która kilka miesięcy temu budziła zaciekawienie warszawiaków pływając w okolicach Stadionu Narodowego, znowu pojawi się w Warszawie. - To znak, że popularny cykl warsztatów dla dzieci Akademia Duckie Deck po raz kolejny zawita do Warszawy - informują organizatorzy. Kolejne wydarzenie zaplanowane jest na 3 i 4 września.

Ostatnio 6-metrowa kaczka pływała po Wiśle w czerwcu. Wszyscy myśleli, że to dzieło holenderskiego artysty, Florentijna Hoffmana. Gigantyczne gumowe kaczki Florentijna od 2007 roku były pokazywane w kilkudziesięciu miastach w kilkunastu krajach na świecie (m.in. w Londynie, Sydney, Osace, Nowym Jorku, Hong Kongu, Auckland, Tajwanie). Po pierwsze bawiły, po drugie niosły ekologiczne przesłanie.

Polska żółta kaczka to inicjatywa firmy Duckie Deck, organizującej warsztaty i zajęcia dla dzieci. Do samego końca nie było wiadomo, czy kaczka przy okazji kolejnej edycji warsztatów będzie pływać po Wiśle. Okazało się, że tak! Jak mówią organizatorzy, kaczka będzie wodowana przy Stadionie Narodowym i będzie również stała przy Stadionie przez cały dzień - w sobotę lub w niedzielę.

Kaczka w WarszawieKaczka w Warszawie materiały prasowe materiały prasowe

A na Stadionie odbywać się będą warsztaty dla dzieci. Dzieciaki miały okazję własnoręcznie budować roboty, poznawać podstawy programowania, programować roboty lego i proste gry, tworzyć i zarządzać działaniem elektronicznego miasta, konstruować odrzutowe rakiety, uczyć się o bezpieczeństwie tworząc animowane bajki czy składać zabawki z na pozór niepotrzebnych rzeczy tym samym poznając ideę recyklingu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Chcemy pokazać rodzicom, jak wykorzystywać nowe technologie w edukacji i wspierać ich w inspirowaniu dzieci do zadawania pytań i poszukiwania swoich pasji. Wiele osób nie wie, że zwykły iPad może być świetnym narzędziem edukacyjnym. Zależy nam, aby jak najwięcej maluchów po wyjściu z naszych warsztatów rozwijało swoje zainteresowania, dzięki czemu lepiej odnajdą się w szkole czy na studiach - mówi Marek Przystaś, założyciel Duckie Deck.

Podczas piątej już edycji warsztatów w Warszawie pojawi się sporo zmian w programie. - Nowością będą warsztaty z konstruowania maszyn, pojazdów przy użyciu śrubek, drewnianych klocków, diod oraz silniczków. Dzieci będą mogły wziąć także udział w zajęciach z tworzenia papierowych ozdób, a nawet wyprodukować prąd przy użyciu owoców oraz warzyw. Łącznie rodzice mają do wyboru dwanaście ciekawych warsztatów dla dzieciaków w różnych grupach wiekowych - informują organizatorzy.

Dla wszystkich, którym nie uda się zarezerwować miejsca na warsztatach lub chcą odwiedzić Akademię z młodszymi dzieciakami organizatorzy przygotowali strefę otwartą, gdzie nie obowiązuje rejestracja oraz limit wiekowy. - Na dzieciaki czekać będzie strefa robotów, nauka programowania na iPadzie oraz kilkanaście innych atrakcji, które zaciekawią również dorosłych - dodają organizatorzy.

Wszystkie informacje są dostępne na www.akademia.duckiedeck.com

Więcej o: