Pozwie Hannę Gronkiewicz-Waltz do sądu. "Bzdury i pomówienia"

W piątek Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła dyscyplinarnie trzy osoby z Biura Gospodarowania Nieruchomościami. To ich wini za aferę reprywatyzacyjną - oddanie działki przy Placu Defilad wartej 160 mln złotych. Dyrektor biura, Marcin Bajko, chce pozwać prezydent Warszawy do sądu i domagać się odszkodowania za pomówienia.

Zdaniem Marcina Bajko podawane przez prezydent powody, dla których miałby zostać zwolniony, to "bzdury i pomówienia". Zapowiedział, że będzie bronił swego dobrego imienia przed sądem.

Jak twierdzi, jak dotąd ww kwestii działki przy Placu Defilad nie zostały złamane żadne procedury prawne. - W świetle dokumentów, które otrzymaliśmy z Ministerstwa Finansów, Duńczyk nie otrzymał odszkodowania za tę nieruchomość, bo zresztą sam tego nie chciał. Wszystko przebiegało więc zgodnie z procedurami prawnymi. W tej sprawie nie mam sobie nic do zarzucenia - powiedział Bajko Onet.pl .

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Hanna Gronkiewicz-Waltz oskarżana jest o aferę reprywatyzacyjną - zdaniem aktywistów i polityków PiS oraz m.in. partii RAZEM to ona jest odpowiedzialna za przekazanie działki Duńczykowi. W związku z aferą, postanowiła działać szybko. W piątek podjęła decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu trzech urzędników odpowiedzialnych za zwrot wartej 160 mln działki o dawnym adresie Chmielna 70. Miasto zwróciło ją w 2012 r., choć wcześniej przyznano za nią odszkodowanie.

Prezydent Warszawa przekonuje, że winę za błędny proceder ponosi nie ona, ale nadzorujący sprawę urzędnicy, z których jeden, jak twierdzi Gronkiewicz-Waltz, miał ukryć dokument przesłany miastu w 2011 roku przez Ministerstwo Finansów. Dokument miał rzekomo zawierać informacje o nieprawidłowościach przy przekazywaniu działki Duńczykowi. Winą prezydent obarcza również Ministerstwo Finansów i liczy na to, że i ono wyciągnie konsekwencje wobec swoich pracowników.

W czwartek, na wniosek Hanny Gronkiewicz-Waltz, odbędzie się nadzwyczajna sesja rady Miasta ws. reprywatyzacji.

Więcej o: