Startuje przebudowa ronda Czterdziestolatka. Takich zmian jeszcze nie było!

W pierwszej połowie września Zarząd Dróg Miejskich ogłosi przetarg na przejścia naziemne z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu Al. Jerozolimskich z ul. Emilii Plater. W ramach inwestycji powstaną dwie "zebry". Dzięki temu będziemy mogli przejść "górą" od hotelu Marriott do Dworca Centralnego i Pałacu Kultury. Rozpoczęcie prac zaplanowano na jesień tego roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W dalszym etapie prac nowe naziemne przejścia (wraz z przejazdami dla rowerów) zaplanowano również w osi ul. Nowogrodzkiej. Przetarg na przebudowę odcinka od ronda ONZ zaplanowano na wiosną przyszłego roku.

Jednak to nie jedyne zmiany. Na wiosnę przyszłego roku ZDM szykuje przetargi i kontrakty na przebudowę ronda Czterdziestolatka. W tej chwili w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy. Z czasem szerokość jezdni zostanie ujednolicona dzięki czemu uda się wygospodarować miejsce dla pieszych, rowerzystów, parkujących samochodów oraz zieleni miejskiej. Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i chodniki (wyposażone w ścieżki prowadzące i udogodnienia dla niepełnosprawnych), zostaną wybudowane dodatkowe zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew. Drogowcy planują również powstanie przejścia dla pieszych, przejazd dla rowerzystów i tory tramwajowe wzdłuż Nowogrodzkiej przez Chałubińskiego.

Więcej o: