Startuje przebudowa ronda Czterdziestolatka. Takich zmian jeszcze nie by這!

W pierwszej po這wie wrze郾ia Zarz康 Dr鏬 Miejskich og這si przetarg na przej軼ia naziemne z sygnalizacj 鈍ietln na skrzy穎waniu Al. Jerozolimskich z ul. Emilii Plater. W ramach inwestycji powstan dwie "zebry". Dzi瘯i temu b璠ziemy mogli przej嗆 "g鏎" od hotelu Marriott do Dworca Centralnego i Pa豉cu Kultury. Rozpocz璚ie prac zaplanowano na jesie tego roku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W dalszym etapie prac nowe naziemne przejścia (wraz z przejazdami dla rowerów) zaplanowano również w osi ul. Nowogrodzkiej. Przetarg na przebudowę odcinka od ronda ONZ zaplanowano na wiosną przyszłego roku.

Jednak to nie jedyne zmiany. Na wiosnę przyszłego roku ZDM szykuje przetargi i kontrakty na przebudowę ronda Czterdziestolatka. W tej chwili w pobliżu Dworca Centralnego jezdnia rozszerza się do pięciu pasów ruchu, podczas gdy na dalszym odcinku kierowcy mają do dyspozycji trzy pasy. Z czasem szerokość jezdni zostanie ujednolicona dzięki czemu uda się wygospodarować miejsce dla pieszych, rowerzystów, parkujących samochodów oraz zieleni miejskiej. Po obu stronach ulicy powstaną drogi dla rowerów i chodniki (wyposażone w ścieżki prowadzące i udogodnienia dla niepełnosprawnych), zostaną wybudowane dodatkowe zatoki postojowe oraz posadzone szpalery drzew. Drogowcy planują również powstanie przejścia dla pieszych, przejazd dla rowerzystów i tory tramwajowe wzdłuż Nowogrodzkiej przez Chałubińskiego.

Wi璚ej o: