Nowa kawiarnia w Pałacu Kultury. - Nie punkt gastronomiczny, lecz klimatyczna kawiarnia znanej na świecie marki

Na tzw. "jaskółce" w Pałacu Kultury i Nauki powstanie nowa kawiarnia. - Nie chcemy, żeby to był punkt gastronomiczny, ale przyjemna, estetyczna kawiarnia, gdzie będzie można się spotkać, porozmawiać, żeby pachniało dobrą kawą - mówi Ewelina Dudziak, rzecznik prasowy Pałacu Kultury.

A nie kotletem schabowym, jak jest w chwili obecnej. Do tej pory lokal na antresoli za głównym wejściem do Pałacu Kultury nie przyciągał. Może wkrótce się to zmienić. Zarząd Pałacu Kultury i Nauki ogłosił konkurs ofert na operatora kawiarni, która znajduje się na tzw. "jaskółce".

- W tej chwili jest to przede wszystkim punkt gastronomiczny, a nam zależy na tym, aby była to kawiarnia, gdzie będzie można wypić naprawdę wysokiej jakości kawę, spędzić czas z przyjaciółki, przyjść na randkę. Świadomość warszawiaków na temat kawy jest coraz wyższa, chcemy odpowiadać na ich oczekiwania - mówi Ewelina Dudziak.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak mówi, rocznie przez hol Pałacu Kultury przewija się około miliona osób - są to pracownicy Pałacu, turyści, uczniowie szkół oraz mieszkańcy Warszawy, uczestnicy różnych eventów organizowanych w Pałacu. - Brakuje miejsca, w którym można się na chwilę zatrzymać, usiąść, porozmawiać, napić się kawy - mówi Ewelina Dudziak.

Celem konkursu, jak czytamy w regulaminie, jest wyłonienie operatora, który gościom Pałacu zapewni usługi na najwyższym poziomie. Dodatkowym celem jest przyciągnięcie i zatrzymanie w PKiN zagranicznych turystów i gości, których liczba rośnie z roku na rok. - Aby to osiągnąć planujemy zlokalizowanie w proponowanej przestrzeni kawiarni z rozpoznawalną i znaną na całym świecie marką - dodaje Ewelina.

Czy w Pałacu Kultury powstanie kolejny Starbucks, Costa Coffee czy Cafe Nero? Dowiemy się już wkrótce.

Powierzchnia kawiarni ma wielkość  86,50 m2, umowa z nowym operatorem będzie podpisana na okres 3 lat. Oferty będą przyjmowane do 19 września 2016 r. do godz. 12.00 w siedzibie ZPKiN sp. z o.o., w kancelarii na XV piętrze, w pok. 1506. Regulamin i informacje na temat konkursu na stronie Pałacu .

Więcej o: