Trzy podwarszawskie atrakcje w cenie jednego biletu. Co zobaczysz za jedyne 11 zł?

Właściciele najchętniej odwiedzanych obiektów Twierdzy Modlin połączyli siły. W weekendy najdłuższy budynek w Europie, tajemnicze podziemia i zbiór unikalnych pamiątek z drugiej wojny światowej od teraz można obejrzeć za jedyne 11 złotych.

Wspólny bilet obowiązuje w soboty i niedziele. Uprawnia do zwiedzania trzech podwarszawskich atrakcji - Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin (otwarte 10 - 17), Wieży Czerwonej (10-18), z której roztacza się widok na panoramę dwukilometrowych koszar obronnych, tajemniczego Spichlerza, ujścia Narwi do Wisły, a przy dobrej pogodzie nawet na Warszawę oraz Frontu Modlin (11-16), którego główną atrakcją jest system podziemnych korytarzy z XIX wieku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Bilet można kupić w każdym ze wskazanych miejsc - w zależności od tego, w którym chcemy zacząć zwiedzanie. - To spore ułatwienie dla turystów, którzy do tej pory często wyobrażali sobie, że Modlin - wzorem innych polskich twierdz - to stosunkowo niewielki, skupiony obszar zarządzany przez jednego właściciela. Dodatkowo bilet jest o kilka złotych tańszy niż trzy osobne wejściówki sprzedawane dotychczas i, co najważniejsze, właściciele obiektów uzgodnili między sobą maksymalnie zbliżone godziny ich otwarcia - piszą organizatorzy.

Przy każdym z obiektów znajduje się parking, z czego parkingi przy ul. Baśki Murmańskiej i Bema są parkingami publicznymi. Osobom niezmotoryzowanym poleca się start zwiedzania ze stacji kolejowej Modlin lub przystanku autobusowego przy ul. Ledóchowskiego.

Więcej o: