Nowe władze chcą zamknąć basen w Rembertowie? "To jedyny basen na całą okolicę"

- Nie tylko mieszkańcy, ale i wszystkie szkoły korzystały z tego basenu. To będzie duża strata, bo to jedyny basen w tej okolicy - mówi mieszkanka Rembertowa. Nowe władze Akademii Obrony Narodowej rozważają zamknięcie basenu dla osób nie związanych z Akademią.

Na Facebooku dużo emocji budzi wydarzenie utworzone przez mieszkańców Rembertowa, które informuje o tym, iż nowe władze Akademii Obrony Narodowej, na terenie której znajduje się między innymi duży basen, podjęły decyzję o zamknięciu basenu dla osób nie związanych z Akademią.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Oznacza to, że po wakacjach nasze dzieci nie będą mogły już kontynuować nauki pływania w Rembertowie, my zaś, by odstresować się po ciężkim dniu pracy, będziemy musieli przebyć co najmniej kilkanaście kilometrów do najbliższego obiektu, mimo iż kilkadziesiąt metrów dalej mamy wspaniały, świecący pustkami basen! - piszą mieszkańcy i apelują o podpisywanie petycji w tej sprawie.

- Jako mieszkańcy Rembertowa i okolic nie możemy dopuścić, by odebrano nam możliwość korzystania z jedynego na całą okolicę basenu, tylko dlatego, że tak zadecydowały nowe władze uczelni - dodają.

Na stronie Akademii nie widnieje jednak żadna informacja na temat tego, czy basen od września będzie niedostępny dla klientów indywidualnych. Wiadomo tyle, że basen przez wakacje będzie nieczynny (lipiec, sierpień). Pytania na temat dostępności basenu od września pozostają bez odpowiedzi.

Sprawą zainteresowało się Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio. Postanowiliśmy również dowiedzieć się, jaka jest przyszłość basenu w Akademii. W oświadczeniu przesłanym przez rzecznik Akademii dowiadujemy się, że rzeczywiści basen może zostać zamknięty dla klientów indywidualnych.

- Aktualnie trwa weryfikacja możliwości udostępniania akademickich obiektów sportowych mieszkańcom dzielnicy Rembertów oraz wszystkim osobom zainteresowanym spoza Akademii. Wynika to z faktu przyjęcia na nowy rok akademicki dużo wyższej niż w poprzednich latach, liczby żołnierzy zawodowych na studia, warsztaty i kursy. Zgodnie z wymogami MON, Akademia musi zapewnić warunki i możliwości uczestnictwa w zajęciach sportowych przede wszystkim żołnierzom i studentom - czytamy w oświadczeniu.

Rzecznik podkreśliła, że władze szukają w obecnej chwili optymalnych i kompromisowych rozwiązań. Zapewniła jednak, że utrzymane zostaną zorganizowane wejścia na krytą pływalnię, w tym dla dzieci szkolnych i grup.

Więcej o: