Niezwykły pokaz na ścianie starej praskiej kamienicy

W niedzielę 28 sierpnia, mieszkańcy Pragi będą mieli szansę podziwiać na ścianie jednej z praskich kamienic pokazy filmów przedstawiających powojenną Pragę. Na pomysł wykorzystania elewacji kamienicy do filmowej projekcji wpadł radny Kamil Ciepieńko.

Filmy zostaną wyświetlone na ścianie kamienicy przy ulicy Ząbkowskiej. Projekcja odbędzie się przy okazji wydarzenia "Otwarta Ząbkowska", czyli wtedy, gdy ulica jest zamknięta dla ruchu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przeglądałem zasoby Narodowego Instytutu Audiowizualnego w poszukiwaniu multimediów, które mogłyby zainteresować mieszkańców nie tylko Pragi, ale całej Warszawy - mówił Ciepieńko, pomysłodawca projekcji. - Udało się zebrać arcyciekawy repertuar pełen nostalgii i refleksji o prawobrzeżnej Warszawie, o ludziach i miejscach.

pokazy filmów Pragapokazy filmów Praga materiały prasowe materiały prasowe

Filmy, które zostaną wyświetlone, to czarno-białe produkcje Wytwórni Filmów Dokumentalnych, kręcone na Pradze w latach 1957-1977. Wśród nich - "Praskie pożegnania. Wielki kram 1977" o bazarze Różyca. "Praskie pożegnania. Album 1976" - o Pradze, która nie została zniszczona podczas Powstania Warszawskiego. Oraz "Ludzie z pustego obszaru 1957" opowiadający o grupie młodzieży z warszawskiej Pragi w latach 50.

Pokazy rozpoczną się o godz. 20.30.

Więcej o: