Ziobro podjął decyzję o wszczęciu śledztwa ws. śmierci Jolanty Brzeskiej

W czerwcu posłowie Maciej Wąsik, Jarosław Krajewski i Paweł Lisiecki zwrócili się do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro o wznowienie śledztwa w sprawie niewyjaśnionej śmierci Jolanty Brzeskiej. W piątek podczas konferencji minister sprawiedliwości ogłosił, że śledztwo zostaje wznowione.

- W związku z tym, że w warszawskim ratuszu są prowadzone śledztwa dotyczące reprywatyzacji, zwróciliśmy się do ministra Zbigniewa Ziobry z prośbą, żeby zajął się tą sprawą, która wg nas ma związek ze śmiercią Jolanty Brzeskiej. Chcemy, żeby minister sprawdził, czy poprzednie śledztwo było umorzone prawidłowo, czy istnieją przesłanki, które każą do niego wrócić - mówił w czerwcu Lisiecki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Posłowie proponowali również, aby sprawą tym razem zajął się ktoś inny, nie Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która prowadziła poprzednie śledztwo.

Zostało ono umorzone 8 kwietnia 2013 roku. Zbigniew Ziobro po przeanalizowaniu sprawy podjął decyzję o wszczęciu śledztwa i przeniesienia go poza Warszawę. - Zrobimy wszystko, by ta sprawa została wnikliwie wyjaśniona. To jest naszym obowiązkiem - powiedział na konferencji w piątek.

Zwęglone zwłoki Jolanty Brzeskiej zostały znalezione na polanie pod Lasem Kabackim 1 marca 2011 roku. Początkowo śledczy sądzili, że Brzeska popełniła samobójstwo poprzez samospalenie. Ostatecznie ustalono, że została zamordowana. Według biegłych sprawcami byli związani z osobami zajmującymi się reprywatyzacją. Nigdy nie udało się jednak odnaleźć sprawców.

Więcej o: