Gorący głaz, socrealistyczna solanka i nowa plaża - podsumowanie tygodnia według Pańskiej Skórki

Do Warszawy wracają ciepłe masy powietrza i część urlopowiczów. Najbliższy weekend zapowiada się gorąco (także pod względem imprezowym), ale mijający tydzień też - oprócz aury - do chłodnych nie należał.

O najbardziej #eleganckich i #frajerskich wydarzeniach tygodnia pisze redakcja bloga Pańska Skórka w piątkowym podsumowaniu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

#ELEGANCKO

Stosunkowo mało piszemy o prawej stronie Wisły, dlatego dziś aż dwie eleganckie wiadomości z Pragi. Warszawa wzbogaci się o nową plażę. I to - co ciekawe - nie nad Wisłą. I nie w Miasteczku Wilanów. Gruntowna rozbudowa w ciągu najbliższych dwóch lat czeka pływalnię przy Namysłowskiej. W planach m.in. przebudowa hali basenu, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej i kosza, korty tenisowe, minigolf, no i wreszcie główna bohaterka - plaża przy zewnętrznym basenie. Tropiki na Pradze Północ? Zdecydowanie nie mówimy nie!

#ELEGANCKO

Stosunkowo mało piszemy o prawej stronie Wisły, dlatego dziś aż dwie eleganckie wiadomości z Pragi. Warszawa wzbogaci się o nową plażę. I to - co ciekawe - nie nad Wisłą. I nie w Miasteczku Wilanów. Gruntowna rozbudowa w ciągu najbliższych dwóch lat czeka pływalnię przy Namysłowskiej . W planach m.in. przebudowa hali basenu, boiska do piłki nożnej, siatkówki plażowej i kosza, korty tenisowe, minigolf, no i wreszcie główna bohaterka - plaża przy zewnętrznym basenie. Tropiki na Pradze Północ? Zdecydowanie nie mówimy nie!

Druga interesująca inwestycja to tężnia , która ma ożywić pl. Hallera. Wizja solankowej mgiełki wśród socrealistycznych budynków to coś naprawdę oryginalnego, więc mocno kibicujemy. Już za rok pojedziemy powdychać zdrowe opary i nie będziemy musieli snobować się w Konstancinie. Bardzo #elegancko.

Wracamy na lewy brzeg. Dla naszej redakcji najbardziej eleganckim wydarzeniem tygodnia będą 3. urodziny Pańskiej Skórki . Zapraszamy Was jutro na Jazdów, do "Państwomiasto na trawie" - czeka domek, ogród, strefa warszawska, prelekcje, koncerty i Nagroda Pańskiej Skórki przyznawana przez szacowną Kapitułę, a także dodatkowa Nagroda Czytelników. Pogoda zapowiada się doskonała, więc nie ma opcji, żebyście byli jutro wieczorem gdzieś indziej!

#FRAJERSKO

Płaskorzeźba z podobizną Lecha Kaczyńskiego. Stanęła przed warszawskim ratuszem pod osłoną nocy, ponoć nielegalnie. Wydaje się jednak, że rzecz najbardziej tu domniemana to podobieństwo płaskorzeźby do prezydenta. Wojenka polityczna toczy się w najlepsze i w ruch idą głazy. Na razie w "gorącego ziemniaczka" gra ratusz z wojewodą, ale być może ostatecznie zadecyduje minister Gliński, który podobno był kiedyś obrońcą drzew. Czy zostanie obrońcą nielegalnych głazów narzutowych?

Postępowanie przeprowadzone przez Ministerstwo Kultury wykazało, że stołeczny konserwator zabytków rażąco naruszył prawo godząc się na rozbiórkę willi Granzowa. No fajnie, fajnie. Szkoda, że dopiero po zburzeniu cennego zabytku. Mamy już dość tajemniczych deweloperów zarejestrowanych pod tym samym adresem co duża i znana firma X, nieudolności władz i zwykłej arogancji. Na nasze usta ciśnie się pytanie: kiedy to się skończy? Niestety mamy wrażenie, że odpowie nam tylko echo.

Mogło być #elegancko, ale... Zgody na wybudowanie wieżowców w Porcie Praskim zostały wydane, inwestor będzie w stanie zrealizować swój plan. Mamy nadzieję że nie pójdzie za tym zmiana historycznej nazwy ulicy Krowiej, o co też się starano. Żałujemy też trochę że miejsce będzie raczej ekskluzywne, prestiżowe itd. Tutaj rodzi się pytanie: kto powinien dbać o to, żeby tak rozległe inwestycje choć w minimalnym stopniu realizowały funkcję społeczną? Nie wszyscy jesteśmy biznesmenami, można nawet zaryzykować stwierdzenie, że większość z nas nie ukradnie nigdy przysłowiowego pierwszego miliona.

Więcej o: