Na Pradze powstanie nowy basen otwarty z plażą!

Na terenie pływalni przy Namysłowskiej ma powstać nowy basen otwarty z plażą, kompleksem brodzików zewnętrznych, wodną strugą wraz z innymi atrakcjami wodnymi. Trwa właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji modernizacji, która ma kosztować 25 mln zł. Plaża ma powstać za dwa lata.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Projekt rozbudowania pływalni, jak donosi Targówek.info , obejmuje przebudowę i nową aranżację budynku głównego - hali basenu, budowę boiska do piłki nożnej, do siatkówki plażowej, koszykówki, tenisa ziemnego, mini golfa oraz przede wszystkim - co cieszy mieszkańców Pragi i Targówka - budowę nowego basenu zewnętrznego z plażą, kompleksem brodzików zewnętrznych, wodną strugą wraz z innymi atrakcjami wodnymi.

Basen i plaża PragaBasen i plaża Praga aktywnawarszawa.waw.pl aktywnawarszawa.waw.pl

Oznacza to, że będzie to drugie, po Zalewie Bardowskim miejsce, gdzie mieszkańcy tej części Warszawy będą mogli spędzać czas latem.

Oprócz budowy plaży i basenu, w planach jest modernizacja sezonowego lodowiska, a tekże budowa tzw. skweru sportów, bazarku oraz budynku z punktami gastronomicznymi.

Trwa właśnie przetarg na opracowanie dokumentacji modernizacji, która ma kosztować aż 25 mln zł. Ratusz deklaruje, że remont ma potrwać do 2018 roku.

Więcej o: