Strefa Tempo 30. W okolicach placu Na Rozdrożu zostanie ograniczona prędkość ruchu

Prędkość ruchu do 30 km/godz zostanie ograniczona między ulicą Piękną i Trasą Łazienkowską. Po to, by poprawić bezpieczeństwo rowerzystów.

Pomysł ograniczenia prędkości powstał w ubiegłym roku podczas konsultacji dotyczących budżetu partycypacyjnego. Wybrano projekt, według którego powstanie kontrapas rowerowy do ruchu pod prąd na ul. Koszykowej.

- By poprawić bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów inżynier ruchu zaproponował uspokojenie w tym miejscu ruchu - wyjaśnia metrowarszawa.pl Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza.

Strefa Tempo 30 będzie obowiązywać między ul. Piękną i Trasą Łazienkowską i powstanie prawdopodobnie do końca tego roku. W pierwszej kolejności pojawi się łącznik między placem Na Rozdrożu, a Trasą Łazienkowską. Zainstalowane zostaną również m.in. progi spowalniające i zostaną zwężone jezdnie przed przejściami dla pieszych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podobne rozwiązania stosowane są na całym świecie, m.in. w Berlinie . Natomiast w Polsce są już w Krakowie , Gdańsku , Wrocławiu , Łodzi , Poznaniu i Katowicach .

Więcej o: