Kobiety w ciąży przypominają o sobie! Szczególnie tym, którzy wygodnie siedzą na fotelu w autobusie

Godziny szczytu, zatłoczony autobus, tramwaj lub SKM. Wszystkie miejsca siedzące są zajęte i nikt nie ustępuje miejsca kobiecie w ciąży. Dlaczego? - Wynika to z tego, że nie każdy potrafi rozpoznać czy kobieta spodziewa się dziecka. Szczególnie na początku, kiedy ciąża nie jest jeszcze widoczna - wyjaśniają pomysłodawcy akcji "Jestem w drodze". I zachęcają przyszłe mamy do przyczepiania specjalnych znaczków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W ramach kampanii w pojazdach komunikacji miejskiej w Warszawie pojawiły się także ulotki. Jej organizatorem jest fundacja "Jestem w drodze" założona przez dwie mamy - Natalię Michałek i Natalię Olszewską.

- Nasza akcja była skierowana nie tylko do kobiet w ciąży, które noszą znaczek, ale również do wszystkich osób znajdujących się w otoczeniu ciężarnej. Aby każdy kto zobaczy plakietę - w komunikacji, w kolejce w sklepie i na poczcie - wiedział co on oznacza i jak należy się zachować - wyjaśnia Natalia Michałek, prezes fundacji "Jestem w drodze"?.

Jak otrzymać bezpłatny znaczek? Wystarczy, że przyszła mama wypełni formularz zgłoszeniowy, podając imię, nazwisko, adres do korespondencji i email. Po potwierdzeniu zamówienia, w przeciągu kilku dni przesyłka dotrze na miejsce.

Więcej o: