ZTM przypomina o e-hologramach. Te naklejane tracą ważność z końcem września

Papierowe hologramy, które poświadczają uprawnienia do korzystania z Karty Warszawiaka lub Karty Młodego Warszawiaka są ważne jedynie do 30 września. Po tym okresie zostaną zastąpione przez e-hologram. Jak i gdzie je wgrać w kartę miejską?

Wprowadzone trzy lata temu: Karta Warszawiaka i Karta Młodego Warszawiaka uprawniają do zakupu tańszych biletów długookresowych ZTM oraz do wielu ulg i zniżek przy korzystaniu z różnych miejskich czy komercyjnych instytucji. Poświadczeniem uprawniającym do ulg i zniżek jest papierowy hologram naklejony na Spersonalizowaną Warszawską Kartę Miejską lub inny nośnik biletów długookresowych ZTM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jesienią zostaną one zastąpione przez tzw. e-hologramy , czyli elektroniczne zapisy na karcie, aby więc od października móc korzystać z uprawnienia do ulg i zniżek należy do końca września wgrać na kartę e-hologram.

 

Jak można to zrobić? Najprościej, bez konieczności wizyty w POP-ie lub w WOM-ie, można to zrobić w biletomacie. Taką funkcję mają prawie wszystkie biletomaty, w których można kodować bilety długookresowe (ponad 1270 urządzeń w autobusach MZA i ok. 600 automatów stacjonarnych). E-hologramu nie można wgrać jedynie w 36 automatach ZTM stojących na stacjach II linii metra (urządzenia są na gwarancji i nie ma możliwości zmiany oprogramowania w okresie gwarancyjnym).

Szczegóły na stronie ZTM .

Więcej o: