"Niemcy będą uczyć warszawiaków seksu multi-kulti?!". Oburzeni mieszkańcy i interpelacja radnego

Jeszcze się nie odbyły, a już oburzyły mieszkańców Pragi Południe i praskiego radnego Marka Borkowskiego. Chodzi o cykl spotkań mających odbyć się w Ogrodzie Powszechnym przy Teatrze Powszechnym na Kamionku. Spotkania zatytułowane ?Seks w Ogrodzie? mają dotyczyć szeroko rozumianej seksualności.

Seks multi-kulti!? - czymkolwiek jest, już budzi emocje prażan.

Już w tę sobotę (6 sierpnia) ma odbyć się pierwsze spotkanie, które poprowadzić ma berlińska didżejka Ipek, queerowa aktywistka. Wedle zapowiedzi organizatorów, następne spotkanie ma dotyczyć miłości homoseksualnej, a cały cykl jest organizowany w Teatrze Powszechnym i finansowany przez Goethe Instytut.

Seks w ogrodzieSeks w ogrodzie Seks w ogrodzie Seks w ogrodzie

To wystarczyło, żeby zaniepokoić mieszkańców Pragi.

Jak to? Niemcy będą nas uczyć seksu mult-kulti? - pytają i proszę radnego związanego z Prawem i Sprawiedliwością o interwencję.

Mieszkańcy zaznaczają, że: t eatr ma za zadanie przede wszystkim oferować nowe spektakle i proponować tematykę, która przypadnie do gustu mieszkańcom. Homoseksualizm i seksualność multi-kulti nie jest w naszej ocenie czymś, o czym powinien mówić teatr mający w swojej nazwie słowo ,powszechny'. Jako mieszkańcy Kamionka chcemy, by teatr przestał zajmować się tematyką polityczną, a zajął się tym, co do niego należy"

Radny wsłuchując się w głosy mieszkańców przygotował interpelację skierowaną do burmistrza Pragi Płd. Tomasza Kucharskiego, w której pyta:

Czy proponowane przez teatr tematy (seks multi-kulti, seksualność gejowska) są właściwe dla instytucji kultury miasta stołecznego Warszawy finansowanej z pieniędzy jej mieszkańców?

interpelacja radnegointerpelacja radnego interpelacja radnego interpelacja radnego

interpelacja radnegointerpelacja radnego interpelacja radnego interpelacja radnego cd.

Zapytaliśmy o tę interpelację rzecznika dzielnicy Praga Południe Jerzego Gierszewskiego:

- Interpelację radnego M. Borkowskiego, którego "podobno" mieszkańcy naszej dzielnicy poprosili o interwencję, otrzymaliśmy w dniu dzisiejszym. Odpowiedź zostanie udzielona w obowiązującym trybie. Odnosząc się do Pana pytań, pragnę przypomnieć, że Teatr Powszechny wprawdzie funkcjonuje na terenie dzielnicy Praga-Południe, ale nie znajduje się w jurysdykcji władz samorządowych dzielnicy. Ponadto zapewniam Pana, że zarówno burmistrz Tomasz Kucharski jak i cały Zarząd Dzielnicy nie zamierzają cenzurować sztuki i teatrów. Także przedsięwzięć około teatralnych nawet tych poruszających kontrowersyjne choć rzeczywiste problemy społeczne .

Więcej o: