Tramwaj cały w kwiatach będzie jeździł po ulicach Warszawy. Przypomni o czymś bardzo ważnym

Tramwaj, pełen miododajnych roślin, spotkać można w środę na trasie Ochota-Praga. Ukwiecony pojazd promuje nadchodzący Wielki Dzień Pszczół. Przejazd tramwajem jest bezpłatny.

Tramwaj - od godz. 13.30 spotkać będzie można na Placu Narutowicza, skąd wyruszy w podróż ulicami: Pl. Narutowicza - Pl. Zawiszy - Al. Jerozolimskie - Most Poniatowskiego - Al. Waszyngtona - RondoWiatraczna - Ul. Grochowska - Ul. Kijowska - Kawęczyńska Bazylika . Kursy na tej trasie odbywają się w godzinach 13.30-15.00 , 15.15 - 16.45 , 17.15 - 18.45 , 19.00-20.30 .

Spodobało ci się? Polub nas

Organizatorzy akcji zaznaczają, że każdy warszawiak może zakładać nowe miejsca, które pomogą przetrwać zapylaczom. Dokonać tego można w prosty sposób poprzez zagospodarowanie ogródka czy balkonu, które staną się oazą dla pszczołowatych. Porady jak to zrobić można znaleźć na stronie www.pomagamypszczolom.pl .

Tramwaj jest zaproszeniem do obchodów Wielkiego Dnia Pszczół, które odbędzie się w poniedziałek - 8 sierpnia (od godziny 10) w Parku Muzeum Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Warszawiacy będą mogli wziąć udział w pszczelej grze miejskiej i dowiedzieć się, jak zakładać Miejsca Przyjazne Pszczołom w swojej okolicy. Na chętnych czekają także nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Tego dnia wstęp na teren Parku Muzeum będzie bezpłatny.

Więcej o: