Rekordowy sezon! Rowery Veturilo wypożyczamy średnio co 11 sekund

Warszawski Rower Publiczny obchodzi właśnie czwarte urodziny. W tym czasie stał się jednym z największych i najchętniej wykorzystywanych systemów w Europie. W Veturilo zarejestrowani są użytkownicy z całego świata m.in. z Jamajki, Indonezji i Ekwadoru. Ale to nie jedyna ciekawostka na temat stołecznej wypożyczalni rowerów.

Kiedy system startował 1 sierpnia 2012 roku, mieszkańcy mieli do dyspozycji 55 stacji i 1000 rowerów . Obecnie składa się z 205 punktów i blisko 3100 rowerów. Według założeń Zarządu Dróg Miejskich od przyszłego sezonu mieszkańcy skorzystają z systemu, obejmującego 5 tysięcy rowerów oraz 300 stacji.

Spodobało ci się? Polub nas

Veturilo jest popularne jak nigdy dotąd. Obecny sezon jest pod tym względem rekordowy - grono rowerzystów powiększyło się o prawie 55 tysięcy osób , a liczba wynajmów odnotowanych od początku marca zbliża się do 1,3 miliona . Rower na terenie Stolicy wypożyczany jest średnio co niecałe 11 sekund .

- Rowerowa rewolucja trwa! Mimo, że jesteśmy w Stolicy obecni od 2012 roku, Veturilo cieszy się niesłabnącą popularnością. Zwłaszcza w sezonie 2016 wypożyczalnie są rozgrzane do czerwoności - mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska.

Co ciekawe z Veturilo korzystają nie tylko warszawiacy, ale też tysiące rowerzystów z całego świata. Wśród nich najwięcej jest Niemców (14 tysięcy), ale zarejestrowani są też użytkownicy z Nikaragui , Palau , Indonezji , Barbadosu , Gwatemali , Ekwadoru , Kirgistanu , Jamajki.

Wyliczono, że w ciągu czterech lat warszawiacy jeżdżąc na Veturilo spalili ich około miliard kalorii. To mniej więcej tyle, ile jest w 1,8 milionach kawałkach tortu czekoladowego .

Więcej o: