Paraliż na Służewcu. Przez rok dojedzie tu tylko jedna linia tramwajowa

Rozpoczyna się dwuletnia inwestycja na Służewcu. Zaczyna się poszerzanie ul. Marynarskiej. Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami w dojeździe tramwajem.

Inwestycję zaplanowaną na cały rok. Z ul. Młynarskiej znikną m.in. lewoskręty, skrzyżowania i przejścia dla pieszych. W zamian kierowcy otrzymają wiadukt w ciągu Postępu, a piesi - kładkę ze schodami ruchomymi.

Spodobało ci się? Polub nas

Pierwsze prace rozpoczną się przy rondzie Unii Europejskiej , koło Galerii Mokotów . Od 15 sierpnia zawracać w tym miejscu będzie tylko jedna linia - 31 . Na szczęście zostanie zachowana wysoka częstotliwość kursowania - tramwaj będzie podjeżdżał na przystanek co 3 minuty. Natomiast linie 17 i 18 zostaną połączone lub będą zawracać w pobliskiej zajezdni. Dodatkowe autobusy będą jeździć z Metra Wierzbno i ul. Woronicza .

Przez cały czas trwania remontu przejezdne będą dwa pasy ruchu. Nie zdecydowano się, tak jak wcześniej planowano, na zamknięcie estakady koło Galerii Mokotów.

Przypomnijmy jaką receptę na uniknięcie stania w korkach na Janusz Galas, miejski inżynier ruchu . - Po co dojeżdżać z Wawra czy podwarszawskich miejscowości, jak sobie można przy Cybernetyki kupić mieszkanie i mieszkać prawie w zagłębiu biurowym - powiedział.

Więcej o: