Odwiedź Jarmark Świętego Jacka. Dominikanie poczęstują pierogami

Jarmark Świętego Jacka to wydarzenie o ponad piętnastoletniej tradycji. W tym roku stoiska przed kościołem oo. Dominikanów przy ul. Freta 10 pojawią się w dwa weekendy 6-7 sierpnia i 13-15 sierpnia.

Jarmark św. Jacka jest corocznym wydarzeniem, przyciągającym wielu warszawiaków. Cały dochód z tego przedsięwzięcia przeznaczony zostanie na główny cel Grupy Charytatywni Freta - dożywianie dzieci.

W dwa weekendy 6 i 7 oraz 13 i 15 sierpnia plac przed kościołem Świętego Jacka przy ulicy Freta zajmą stoiska handlowe. Będzie można na nich nabyć m.in. rękodzieło, biżuterię, ceramikę, książki z antykwariatu. Na jednym ze stoisk odbędzie się, znana odwiedzającym Jarmark Św. Jacka, fanteria - gdzie każdy los wygrywa. Ci, którym szczęście będzie sprzyjało, mają szansę wygrać zaproszenia do kina , teatru , książki oraz płyty z autografami artystów .

Głównymi nagrodami będą trzy pobyty w Manor House SPA - Pałacu Odrowążów w Chlewiskach, siedzibie rodowej św. Jacka.

Spodobało ci się? Polub nas

W niedzielę 14 sierpnia na Jarmarku pojawi się specjalne stoisko z pierogami . Pomysł nawiązuje do legendy dominikańskiej , wedle której podczas głodu po najazdach tatarskich w 1240 r. św. Jacek Odrowąż karmił ubogich pierogami .

W tym roku po raz pierwszy Jarmarkowi Św. Jacka towarzyszyły będą warsztaty z różnych dziedzin - śpiewu i improwizacji jazzowej, dziennikarstwa, tańca, teatru oraz rękodzieła. Poprowadzą je między innymi Anna Gadt i Paweł Siennicki. Odbędą się one w dniach 8 -12 sierpnia w salach na teranie klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Freta 10. Warsztaty są bezpłatne, jednak aby wziąć w nich udział należy wysłać zgłoszenie na adres warsztaty.jarmarkjacka@gmail.com

Więcej o: