Niepełnosprawny Igor odzyskał wózek! Złodzieje zostali złapani

Odzyskane dwa wózki inwalidzkie skradzione Igorowi i zarzuty dla trzech osób to efekt pracy funkcjonariuszy z Bielan. - Oba wózki o wartości około 40 tys złotych już wróciły do właściciela - informuje policja.

Spodobało ci się? Polub nas

Do pierwszej kradzieży wózka inwalidzkiego doszło pod koniec maja. Złodzieje włamali się wtedy do pomieszczenia w bloku przy ul. Nocznickiego, skąd zabrali elektryczny wózek inwalidzki należący do niepełnosprawnego Igora. Rodzina zdecydowała posłużyć się starym wózkiem, za małym, z którego chłopak się zsuwał. Nie minęło jednak wiele czasu, a sprawcy włamali się po raz kolejny i ukradli ten pojazd.

Niepełnosprawny Igor odzyskał wózek. Zostali też złapani złodzieje.Niepełnosprawny Igor odzyskał wózek. Zostali też złapani złodzieje. KSP KSP

Sprawą zajęli się kryminalni z Bielan. Kilka dni temu doszło do zatrzymania 3 osób. 21-letni Tomasz W., 19-letnia Katarzyna L. i 19-letni Marek M. już usłyszeli zarzuty. 21-latek odpowie za  kradzież z włamaniem i kradzież obu wózków, Katarzyna L. za kradzież, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, a Marek M. za kradzież z włamaniem, które zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Co najważniejsze, oba wózki już zostały zwrócone właścicielowi.

Więcej o: