Warszawa ma swoich plażowych. Gdzie ich spotkasz nad Wisłą?

Miasto zachęca do wypoczynku nad Wisłą. Teraz do grona nadrzecznych aktywności dołączyły kolejne - miejskie punkty plażowe działające na bulwarze Jana Karskiego, Płycie Desantu oraz plażach: Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska.

Spodobało ci się? Polub nas

Wypożyczalnia sprzętu plażowego i rekreacyjnego, miejsce ciekawych wydarzeń i animacji oraz punkt informacyjny, w którym dowiemy się, czego nad Wisłą nie można przegapić - to założenia miejskiego projektu "Plażowy". Wszystko jest ogólnodostępne, zupełnie za darmo i aż do połowy września.

- Projekt "Plażowy" to z jednej strony bezpłatna wypożyczalnia leżaków, koców i sprzętu rekreacyjnego, a z drugiej - zachęta, aby aktywnie spędzać czas nad Wisłą, bo nad rzeką naprawdę dużo się dzieje, a nasi plażowi to osoby, które zdecydowanie potrafią doradzić, co wybrać z tej oferty - mówi Robert Zydel, dyrektor Biura Marketingu w ratuszu.

Punkty plażowe można rozpoznać po flagach i charakterystycznym, niebieskim kolorze dominującym w Dzielnicy Wisła. W lipcu i sierpniu działają one codziennie:

* od poniedziałku do czwartku w godz. 10-20;

* w piątki i soboty w godz. 9-21;

* w niedziele w godz. 9-20.

We wrześniu punkty będą działać w weekend (2-4 września) w godzinach:

* piątek 15-18;

* sobota 10-20;

* niedziela 10-18

oraz w weekend 9-11 września w godzinach:

* piątek 15-18;

* sobota 10-18;

* niedziela 10-18.

Pawilon plażowy na PoniatówcePawilon plażowy na Poniatówce Fot. J.P.Piotrowski / materiały prasowe Pawilon plażowy na Poniatówce, fot. J.P.Piotrowski / materiały prasowe

"Uzupełnieniem podstawowej działalności punktów plażowych są cotygodniowe animacje o tematyce sportowej, wiślanej oraz atrakcje do dzieci. Odbywają się na wszystkich plażach w weekendy i zwyczajowo startują o godz. 12" - zachęca miasto. W ofercie są m.in. kursy samoobrony dla kobiet, piaskowe rzeźby, wspólny aerobik na plaży.

- Plażowi z przyjemnością doradzą, w jaki sposób i gdzie spędzić czas na rzece. Oferta usług żeglugi wiślanej w tym roku jest już bardzo szeroka. Ta forma rekreacji nadal nie jest jeszcze przez warszawiaków odkryta. Zależy nam na tym, aby każdy bywalec nad Wisłą miał możliwość spojrzenia na rzekę z perspektywy pokładu - dodaje Zydel.

W planach są jeszcze: wiślana liga siatkówki plażowej, czy też muzyczne jam sessions na plażach o zachodzie słońca.

Więcej o: