Z latarkami będą odkrywać skarby Śródmieścia. W piątek nocne zwiedzanie dzielnicy [SZCZEGÓŁY]

To kolejne spotkanie w cyklu ?Odkryj Skarby Warszawy?. Tym razem organizatorzy zachęcają do wzięcia udziału w spacerze po śródmiejskich ulicach i podwórkach.

Spodobało ci się? Polub nas

Zaproszenie brzmi, jak pytania z kwestionariusza: "Czy wiesz: jakie tajemnice kryje po zmroku Śródmieście, gdzie kostka brukowa jest... drewniana, czym jest podwórko-studnia, na której z kamienic przetrwała dwujęzyczna reklama sprzed ponad 100 lat, na jakim podwórku schował się pałacyk i gdzie znajdziemy pięknie oświetloną kapliczkę?".

Organizatorzy nocnego spaceru zapewniają, że uczestnicząc w spotkaniu, będzie można uzyskać odpowiedzi na wszystkie te pytania. "Zwiedzanie Śródmieścia po zmroku ma w sobie coś mistycznego - przemykanie przez zaniedbane podwórka-studnie, oświetlone kapliczki w bramach i ciemne zaułki - wszystko to sprawia, że czasem nie wiemy już, czy jesteśmy na Pradze, czy w centrum Warszawy" - zachęcają organizatorzy.

Na spacer warto zabrać ze sobą latarki, bo niecała trasa będzie oświetlana przez uliczne latarnie.

Spotkanie odbędzie się w piątek (29 lipca) o godz. 20. Zbiórka na pl. Trzech Krzyży przed kościołem św. Aleksandra. Spacer nie jest bezpłatny. Za udział w nocnym zwiedzaniu trzeba zapłacić 10 złotych. Dzieci do lat 10. mogą uczestniczyć w spotkaniu za darmo.

Więcej o: