Takich zdjęć jeszcze nie było! Maciej Margas sfotografuje Warszawę z wysokości 3 km

Maciej Margas już raz wzniósł się nad Warszawę - wydarzyło się to w październiku ubiegłego roku. Wtedy dokonał tego również dzięki waszemu wsparciu. Zaledwie w trzy dni udało mu się zebrać 10 tys. zł, a po dwóch tygodniach aż 16 tys. złotych. Sukces powtórzył w tym roku - zebrał wystarczającą sumę, by tym razem wznieść się na wysokość nie 1 km, ale aż 3 km nad ziemią.

Maciej Margas do 2 października 2016 roku znany był przede wszystkim jako autor fenomenalnych zdjęć Warszawy wykonanych z dachów warszawskich wieżowców. To najwięcej, na co mógł sobie pozwolić - jeszcze wtedy nie było na rynku takiego sprzętu, który udźwignąłby takie wyzwanie.

Odkąd na rynku pojawiły się aparaty pozwalającego uzyskać wysoką jakość zdjęcia nawet z bardzo dużych odległości, Maciej Margas postanowił nie czekać - zorganizował zbiórkę pieniędzy, które pozwoliły mu sfinansować lot śmigłowcem nad Warszawą - prawo, jak i lewobrzeżną. Wykonał wspaniałe zdjęcia Warszawy z lotu ptaka z wysokości ok. 1 km.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

To był sukces, o zdjęciach pisały media z całego świata, wystawę na 35 piętrze Warsaw Trade Tower odwiedziło 6 tys. osób. Fotografia "Planeta Warszawa" zdobyła I. Miejsce w Kategorii Środowisko w najbardziej prestiżowym polskim konkursie fotograficznym - Grand Press Photo 2016.

Warszawa z lotu ptakaWarszawa z lotu ptaka Maciej Margas Maciej Margas

Marzenie o wzniesieniu się jeszcze wyżej nie dawały Maciejowi spokoju. Po tym, jak wydał album z pierwszego lotu, zorganizował wystawę, postanowił pójść dalej i wznieść się jeszcze wyżej - na wysokość 3 km nad ziemią. Tak bardzo spodobał wam się pomysł Macieja, że postanowiliście go wesprzeć ponownie. 25 lipca Maciej Margas ogłosił: - Dzięki Wam będę mógł polecieć 3 km nad Warszawą i wydać album fotograficzny, jakiego jeszcze nie było! - napisał na FB .

Warszawa z lotu ptakaWarszawa z lotu ptaka Maciej Margas Maciej Margas

Album jeszcze nie powstał, ale już jest szansa, aby przedpremierowo zamówić go u Macieja. Maciej w dalszym ciągu zbiera również pieniądze na film 360 stopni z pokładu śmigłowca. - Do końca tygodnia zbieram jeszcze na film 360 z lotu, żebyście mogli później na własne oczy zobaczyć jak to wyglądało na żywo. Jak będzie pogoda projekt zrealizują między piątkiem a poniedziałkiem. Jeśli do 2 sierpnia się nie uda, to polecę dopiero w drugiej połowie sierpnia  - pisze.

Więcej o: