Najwęższy dom świata. Zajrzysz do Domu Kereta, ale dopiero w październiku. Dlaczego?

Znajdujący się na warszawskiej Woli Dom Kereta, nazywany najwęższym domem na świecie, jest póki co niedostępny dla zwiedzających. Po czterech latach od powstania przejdzie gruntowny remont.

Spodobało ci się? Polub nas

Dom Kereta znajduje się dokładnie w 152 cm szczelinie pomiędzy blokiem przy ul. Chłodnej 22 i przedwojenną kamienicą przy ul. Żelaznej 74 . Mieszkanie zostało zaprojektowane przez znanego architekta Jakuba Szczęsnego i grupę projektową Centrala. Instalacja artystyczno-architektoniczna nazywana "Najwęższym domem na świecie" powstała z myślą o pisarzu Etgarze Kerecie . Niewielki rozmiar mieszkania nawiązuje, m.in. do zwięzłości opowiadań artysty, które cenione są przez więźniów i czytane podczas przejścia z celi do łazienki

Po czterech latach od powstania nietypowego mieszkania przejdzie gruntowny remont. - Aktualnie jest zamknięty, ponieważ Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej przygotowuje się do przeprowadzenia wewnątrz niewielkich prac remontowych. Potrzeba ich wynika z faktu, że po sezonie zimowym część substancji budynku, m.in. podłoga, doznała uszczerbku w wyniku wysokiego zawilgocenia. Prace mają się zakończyć w sierpniu - tłumaczy wiceprezydent Jarosław Jóźwiak.

Więcej o: