Jednak będzie apel! Nie smoleński, lecz APEL PAMIĘCI. Zostanie wspomniany w nim Lech Kaczyński

Taką decyzję podjęto podczas spotkania kombatantów z Antonim Macierewiczem. - Nie ma różnic między ministerstwem, powstańcami, kombatantami, które przechowują pamięć i przekazują następnym pokoleniom - powiedział minister MON.

Spodobało ci się? Polub nas

Po dzisiejszym spotkaniu trwającym godzinę Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że zostanie jednak odczytany wspólny apel podczas podczas uroczystości z okazji 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego .

Treść apelu pamięci, który zostanie odczytany podczas 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.Treść apelu pamięci, który zostanie odczytany podczas 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. materiały prasowe materiały prasowe

Na specjalnie z tej okazji zorganizowanej konferencji minister Antoni Macierewicz zaznaczył, że oprócz powstańców zostanie wspomniany także prezydent Lech Kaczyński. - W apelu zostanie przywołana pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych, którzy zadbali o to, by powstanie przeszło do narodowej spuścizny. Nie ma różnic między ministerstwem, powstańcami, kombatantami, które przechowują pamięć i przekazują następnym pokoleniom - powiedział minister MON.

- W apelu zostanie przywołana pamięć o Lechu Kaczyńskim i o tych, którzy zadbali o to, by Powstanie przeszło do narodowej spuścizny - poinformował szef MON.

Treść apelu zostanie opublikowana na stronie MON.

Zobacz wideo

Treść apelu zostanie udostępniona na stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Więcej o: