Po parkingu przed supermarketem na Sadybie spacerowała ... kaczka. Znaleziono też gąski

Dwie małe gąski znalezione na Targówku straciły mamę. Obok nich leżała ich martwa matka. Natomiast hodowlana kaczka znaleziona na Sadybie mimo że miała podcięte lotki wykazała się sprytem i uciekła właścicielom. W tej chwili zwierzęta są pod troskliwą opieką Ptasiego Azylu działającego przy stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Spodobało ci się? Polub nas

W piątkowy późny wieczór mieszkaniec Targówka zgłosił strażnikom miejskim, że znalazł przy ul. Młodzieńczej dwie młode gęsi. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że matka została prawdopodobnie potrącona przez samochód. Mieszkaniec zabrał młode do mieszkania i powiadomił straż miejską - relacjonuje insp. Rafał Pniewski z Patrolu Eko.

Osierocone gąski i kaczka uciekinierka trafiły w weekend do Ptasiego Azylu.Osierocone gąski i kaczka uciekinierka trafiły w weekend do Ptasiego Azylu. źródło: Eko Patrol źródło: Eko Patrol

Kolejne zgłoszenie dotyczące ptaka hodowlanego wpłynęło z rejonu Sadyby. Zgłaszający poinformował, że po parkingu przed supermarketem przy ul. Powsińskiej spacerowała kaczka. Ptak nie odlatywał mimo że obok jeździły samochody. Zainteresowali się nim pracownicy pobliskiego sklepu zoologicznego, którzy go odłowili i przekazali wezwanym na miejsce strażnikom z Patrolu Eko. - Okazało się, że to kaczka hodowlana. Miała podcięte lotki i dlatego nie odlatywała. Była w dobrym stanie i lgnęła do ludzi - mówi insp. Rafał Pniewski z Patrolu Eko.

Ptaki odłowione przez strażników miejskich podczas obu interwencji, zostały przewiezione do Ptasiego Azylu przy stołecznym ogrodzie zoologicznym.

Więcej o: