Wielkie brawa za ten film! Symbol Polski Walczącej noś z godnością

Symbolu powstańczej kotwicy nie noszę w czasie wyjścia do sklepu ani w barze - powstał film namawiający do ograniczenia nadużywania symbolu Polski Walczącej. Zobaczcie!

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nagranie zatytułowane "Polska Walcząca - Upamiętniaj Godnie" jest krótkie, ale treściwe. - Jego celem jest ukazanie znaczenia symbolu Polski Walczącej dla żołnierzy - współczesnych kontynuatorów misji historycznych pododdziałów Armii Krajowej - a także wyrażenie sprzeciwu wobec osób, które posługują się nim w kontekście zachowań niegodnych, chuligańskich i agresywnych. Przypomnienie wartości, które symbol uosabia - wyjaśniają pomysłodawcy klipu.

Z niezależnej politycznie, czysto patriotycznej inicjatywy, jesteśmy autorami kampanii społecznej non profit "Polska Walcząca - Upamiętniaj Godnie", w ramach której powstał spot pod tytułem "Symbol".

Jego celem jest ukazanie znaczenia symbolu Polski Walczącej dla żołnierzy - współczesnych kontynuatorów misji historycznych pododdziałów Armii Krajowej - a także wyrażenie sprzeciwu wobec osób, które posługują się nim w kontekście zachowań niegodnych, chuligańskich i agresywnych. Przypomnienie wartości, które symbol uosabia.

Pomysłodawcą i reżyserem klipu jest młody warszawski reżyser Antoni Ferency. Film został wyprodukowany przez Konrada Mikołajczyka i dom produkcyjny FilmProdukcja, przy wsparciu m.in. Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Jednostka Wojskowa Komandosów kontynuuje misję batalionów AK: Parasola, Zośki i Miotły, reprezentując pamięć o tych, którzy posługiwali się symbolem Polski Walczącej przeciwstawiając się agresji wobec kraju.

Premiera klipu w Internecie: 1 sierpnia 2016.

Jego reżyserem jest młody warszawski reżyser Antoni Ferency. Film został wyprodukowany przez Konrada Mikołajczyka i dom produkcyjny FilmProdukcja, przy wsparciu m.in. Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, która kontynuuje misję batalionów AK: Parasola, Zośki i Miotły, reprezentując pamięć o tych, którzy posługiwali się symbolem Polski Walczącej przeciwstawiając się agresji wobec kraju.

Więcej o: