Kilkaset osób na Wiśle. Warszawiacy w nietypowy sposób uczczą rocznicę powstania warszawskiego

1 sierpnia, w rocznicę godziny "W" mieszkańcy Warszawy przepłyną wzdłuż bulwarów, przy których w 1944 toczyły się najcięższe walki w czasie powstania warszawskiego. W rejsie weźmie udział kilkaset osób.

Jednak to nie wszystko. W trakcie trzech wieczorów: 29, 30, 31 lipca na brzegu Wisły na wysokości miejsca zatopienia statku "Bajka" odbędą się multimedialne pokazy plenerowe dla upowszechniające pamięć o powstaniu. Na żaglu na łodzi, jak na ekranie, wyświetlone zostaną materiały archiwalne i filmowe na temat powstania w kontekście Wisły.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Rejs rozpocznie się 1 sierpnia o godz. 15.30 na wysokości podzamcza, przy nowych bulwarach. O godzinie "W" na wysokości miejsca zatopienia statku "Bajka" - w nurcie powyżej Mostu Poniatowskiego, zostanie zrzucony na wodę wieniec. - Oddamy honory ludziom, którzy zginęli podczas jego obrony i przepraw przez Wisłę - mówi Robert Jankowski. Rejs zakończy spotkanie w Porcie Czerniakowskim, gdzie otwarta zostanie wystawa o konspiracyjnej grupie pracowników wiślanych "Szczupak".

Harmonogram rejsu

15.30- 15.45 - Podzamcze, wysokość przystani Aquatica- start Rejsu;

16 - wysokość Mostu Śląsko-Dąbrowskiego;

16.20 - wysokość Mostu Świętokrzyskiego;

16:45 - wysokość Mostu Poniatowskiego;

17:00 - Godzina "W" - Bulwar Flotylli Wiślanej, miejsce zatopienia statku Bajka;

17:15 - wrzucenie wieńca w nurt Wisły;

17:30 - rozformowanie rejsu.18:00 - spotkanie uczestników w PTTK Rejsy, ul. Solec 8 - otwarcie wystawy "Szczupak"

Więcej o: